Telefony komórkowe mają wiele funkcji, które warto wykorzystywać na co dzień. Producenci cały czas wprowadzają nowości i dodatki, które świetnie sprawdzają się użytkownikom. Obecnie niemal każdy może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. To, jaki model telefonu wybierzemy zależy przede wszystkim od naszego gustu, preferencji oraz od funkcji, których najbardziej potrzebujemy. Niektórzy korzystają z urządzenia mobilnego głównie w celu kontaktowania się z bliskimi, inni więcej czasu spędzają na przeglądaniu ulubionych stron internetowych i korzystaniu z rozrywek.

Jeżeli jesteśmy aktywni w sieci to warto pomyśleć o szybkim procesorze, dzięki któremu sprawnie otworzymy każdą zawartość. Warto zadbać także o dużą ilość pamięci w urządzeniu. Dodatkowe pliki, programy i aplikacje potrafią zabrać sporo miejsca, dlatego warto zwrócić uwagę na to, co instalujemy. Dodatkowo warto skorzystać z zabezpieczeń, dzięki którym uchronimy się przed złodziejami i oszustami.

Pamiętajmy, że niemal wszędzie musimy uważać na swoje dane i hasła. W miejscach publicznych powinniśmy rozglądać się zanim zalogujemy się do jakiegoś konta. Dodatkowo lepiej będzie, gdy schowamy telefon w bezpieczne miejsce i będziemy korzystać z niego tylko wtedy, gdy będziemy mieli pewność, że nikt nie zagląda nam przez ramię. Unikajmy także logowania się przy użyciu nieznanych sieci WiFi.

Dbając o swój sprzęt zapewnimy sobie bezpieczeństwo i anonimowość. Pamiętajmy, aby zawsze sprawdzać czy zabraliśmy nasz telefon z poprzedniego miejsca. Jeżeli zdarzy się, że zgubimy naszego smartfona, to należy jak najszybciej działać. W niektórych przypadkach możemy szybko odnaleźć telefon, jednak najważniejsza jest reakcja i zablokowanie wszystkich danych.

jak znaleźć zgubiony telefon

Jak znaleźć zgubiony telefon?

Od razu, gdy zauważymy brak urządzenia należy skorzystać z możliwości lokalizowania przez GPS. Jak to zrobić? Przede wszystkim musimy zalogować się do naszego konta Google lub w przypadku iPhonów do Apple ID. Po wybraniu opcji „znajdź moje urządzenie” wyświetlą nam się wszystkie najważniejsze informacje dotyczące telefonu. Wyczytamy do jakiej sieci podłączone jest urządzenie, ile ma procent baterii, a także poznamy dokładną lokalizację. W wyświetlonym menu możemy wykorzystać dostępne opcje. Pierwszą z nich jest włączenie głośnego dźwięku, który natychmiast się uruchomi.

Pomoże to w dokładnym zlokalizowaniu telefonu w przypadku, gdy gdzieś go upuściliśmy. Idąc dalej warto także zablokować urządzenie i wylogować się z konta Google. Jest to świetne zabezpieczenie przed nieznajomymi osobami, które chcą wykraść nasze dane. Ostatnim, ostatecznym rozwiązaniem, z którego możemy skorzystać to wymazanie wszelkich danych i plików. Takiej opcji warto użyć dopiero wtedy, gdy po długich poszukiwaniach nie uda nam się odzyskać urządzenia.

Po zatwierdzeniu tej opcji nie będziemy mogli już zlokalizować naszego telefonu. Jest to zatem ostateczność. Wcześniej powinniśmy udać się w miejsce, które pokazywane jest na mapie. Jeżeli zorientujemy się, że ktoś ukradł nam telefon to warto poprosić o pomoc odpowiednie służby. Dzięki temu będziemy mogli podjąć bezpieczne działania i żadna osoba nam nie zaszkodzi.

Zagubiony telefon powoduje u nas stres, zdenerwowanie i negatywne emocje. Warto wiedzieć, z jakich działań możemy skorzystać, ponieważ dzięki temu ułatwimy sobie czynności. Pamiętajmy, aby na każdym nowym urządzeniu rejestrować się do konta, dzięki któremu będziemy mogli je lokalizować. Jest to bardzo ważne, ponieważ nigdy nie wiemy kiedy zgubimy nasz telefon.

szukamy telefonu

Najważniejsza jest szybka reakcja

Jeżeli nie możemy zlokalizować sprzętu to powinniśmy udać się w miejsca, w których wcześniej byliśmy. Może zdarzyć się tak, że zostawiliśmy gdzieś telefon i uczciwa osoba zaniosła zgubę do jakiegoś punktu. Warto zatem pytać oraz napisać informację na popularnych grupach z naszej okolicy. Takie działania mogą nam pomóc w odzyskaniu telefonu.

Pamiętajmy, że zawsze możemy zapobiegać najgorszym zdarzeniom. Musimy zadbać o odpowiednie zabezpieczenia i przechowywanie urządzeń. Niezależnie od tego gdzie jesteśmy musimy sprawdzać, czy mamy przy sobie wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy.

Jeżeli przechowujemy urządzenie w kieszeni, to zwróćmy uwagę na to, aby była ona głęboka. Nie należy umieszczać smartfona z tyłu spodni, ponieważ jakaś osoba może nam w każdej chwili go wyciągnąć. Jest to częsta sytuacja w zatłoczonych miejscach. Musimy zatem uważać na swoje przedmioty w szczególności w autobusach, na przystankach oraz w kawiarniach, restauracjach i tak dalej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here