Paznokcie tytanowe to prawdziwa rewolucja w świecie manicure. Ten typ stylizacji powoli, ale konsekwentnie wypiera inne sposoby malowania, w tym zwykły lakier, żel, a nawet bardzo popularne hybrydy. Manicure tytanowy może zyskać przewagę z przynajmniej kilku powodów – oprócz tego, że odznacza się bardzo dobrą trwałością, nie niszczy płytki paznokcia. W Polsce jest to wciąż pewnego rodzaju nowinka, ale najlepsze salony kosmetyczne już posiadają owy manicure w swojej ofercie. Dowiedz się więcej na temat paznokci tytanowych i sposobu ich wykonania, a także poznaj orientacyjne koszty takiego zabiegu.

Manicure tytanowy – idealny dla każdych paznokci

Manicure tytanowy to obecnie najbezpieczniejszy rodzaj stylizacji paznokci – zarówno dla płytki paznokcia i naszej skóry, jak i całego naszego zdrowia. Jest to wręcz metoda polecana dla słabych, zniszczonych i rozdwojonych paznokci – stopniowo je wzmacnia, aż wreszcie pomaga im wrócić do dawnej kondycji. Taki manicure można wykonywać nie tylko w profesjonalnym salonie, ale też w domowym zaciszu, choć trzeba przedtem nabyć pewne umiejętności.

Na samym wstępie warto podkreślić niezwykłą trwałość tego rodzaju malowania. Paznokcie tytanowe utrzymają się w nienaruszonym stanie mniej więcej miesiąc (cztery, pięć tygodni). Co niezwykle wygodne, do wykonywania manicure nie potrzebujemy wcale lampy UV. Cała magia tkwi – niczym w bajce – w kolorowym proszku…

Na czym polega manicure tytanowy?

Sama nazwa tego typu stylizacji wywodzi się od dwutlenku tytanu – chemicznej substancji, która jest obecna w wykorzystywanym do malowania preparacie. Metoda tytanowa ma po części cechy manicure akrylowego, a po części – hybrydowego. Pozwala uzyskać piękny, połyskujący kolor na paznokciach, a przy tym umożliwia ich formowanie. Paznokcie tytanowe można przedłużać i dowolnie korygować, np. nadając im kształt migdałków, owalu, kwadratu czy wyjątkowo modnej „Balleriny”.

Proszek, którego używa się przy zabiegu, zawiera oprócz dwutlenku tytanu rozmaite substancje odżywcze. Dość wymienić witaminy A, D3 i B5, skutecznie wzmacniające i pielęgnujące paznokcie czy też witaminę E, która dba o ich naturalny, różowy kolor i chroni je przed zżółknięciem. Z kolei dodatek wapnia strzeże płytkę paznokcia przez rozwarstwianiem i sprawia, że staje się ona mniej łamliwa. Kolorowy puder nie zawiera szkodliwych i uczulających związków pokroju formaldehydu, toluenu, parabenów czy DBP.

Ile kosztują paznokcie tytanowe?

Pozornie nie jest to najtańszy zabieg kosmetyczny, co niepotrzebnie odstrasza sporo klientek. W większości wielkomiejskich salonów cena waha się od 100 do 130 zł. Trzeba jednak wziąć pod uwagę ponadprzeciętną trwałość malowania tytanowego. Gdy przeliczymy koszt zabiegu na poszczególne dni, nagle okazuje się, że cena wcale nie jest taka wysoka. Poza tym istnieje sporo salonów – zwłaszcza w mniejszych miastach – w których przeszkolone profesjonalistki oferują profesjonalny manicure tytanowy po konkurencyjnych stawkach. Przykładowo w żywieckim salonie Wioleta pojedyncze malowanie kosztuje 80 zł, malowanie z przedłużaniem paznokci na formie – 90 zł, a ściąganie manicure tytanowego – 30 zł. Warto dodać, że stylistki zatrudnione w salonie specjalizują się właśnie w paznokciach tytanowych, czego dowodem są zdobyte przez nie certyfikaty i ukończone szkolenia. Przykładowe efekty ich prac można podziwiać np. tutaj.

Jakie narzędzia są potrzebne do manicure tytanowego?

Żeby wykonać paznokcie tytanowe, potrzeba odtłuszczacza, bazy, proszku w wymarzonym kolorze, utwardzacza oraz specjalnego lakieru nabłyszczającego. Oprócz tego trzeba mieć pod ręką podstawowe narzędzia do stylizacji paznokci, w tym pilnik, narzędzia do skórek i pędzelek. Do wykonania klasycznego, perfekcyjnego frencha przydaje się także wanienka do manicure tytanowego, którą dysponują najlepsze salony stylizacji paznokci, w tym wspomniana wyżej Wioleta. Jeśli zabieg wykonuje przeszkolona stylistka, trwa on zwykle około 45 minut.

Manicure tytanowy krok po kroku – malowanie i usuwanie

Na początku należy ukształtować paznokcie zgodnie z gustem i wolą klientki. Jeśli ma ona krótkie paznokcie, warto przedłużyć je na szablonie, a dopiero później spiłować wolny brzeg pilnikiem. Płytka wymaga stosownego przygotowania, a zwłaszcza odtłuszczenia. Nie trzeba jej jednak polerować – i tu właśnie uwidacznia się znacząca przewaga manicure tytanowego nad hybrydowym. Większość uszkodzeń paznokci podczas nakładania i zdejmowania hybryd jest bowiem związana z niedelikatnym traktowaniem płytki bloczkiem polerskim.

W dalszej kolejności nakładamy na paznokcie żel bazowy, a do specjalnej wanienki wsypujemy kolorowy proszek z dwutlenkiem tytanu. Żeby płytka pokryła się pyłkiem, wystarczy zanurzyć palce w pojemniczku, pozostawić do wyschnięcia i powtórzyć cały proces. Nadmiar proszku wystarczy strzepać pędzelkiem, a na koniec pomalować paznokcie nabłyszczaczem i utwardzaczem.

Z kolei usuwanie manicure tytanowego odbywa się za pomocą pilniczka, frezarki bądź wacików nasączonych płynem z zawartością acetonu. Jest to proces dość czasochłonny, a przy tym wymagający precyzji, dlatego dobrze jest powierzyć go profesjonalistkom.

[Głosów:3    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here