Środki czystości do toalety – co wybrać?

0
1145

Toaleta to największe skupisko niebezpiecznych dla zdrowia baterii w całym domu, dlatego tak ważne jest, aby utrzymać ją w nieskazitelnej czystości. Na rynku dostępne są różnego rodzaju środki, takie jak: płyny dezynfekujące, kostki, plastry żelowe, pianki i płyny, które ułatwiają dbanie o czystość urządzenia sanitarnego.

Większość środków czystości przeznaczonych do urządzeń sanitarnych, zwłaszcza toalet, zawiera w sobie nie tylko aktywne składniki działające bakteriobójczo i dezynfekująco. Nowoczesne płyny, żele czy kostki do WC zawierają w sobie również środki, które skutecznie usuwają kamień i zapobiegają jego osadzaniu się we wnętrzu sedesu, jak również wydzielają świeży zapach.

Płyn dezynfekujący

Muszlę klozetową należy czyścić codziennie preparatami o silnych substancjach czynnych. Różnorodne produkty do toalet marki Bref pozwalają kompleksowo zadbać o czystość toalety. Niezbędny środek czyszczący, jaki należy stosować codziennie to płyn dezynfekujący, najlepiej o żelowej konsystencji i butelce o specjalnym zakończeniu, co znacznie ułatwia dotarcie żelu do trudno dostępnych miejsc w muszli klozetowej. Warto również zalać płynem sedes każdego dnia na całą noc, a przy każdym użyciu toalety zamykać klapę, aby drobnoustroje znajdujące się w jej wnętrzu nie dostały się poza sedes.

Zawieszki do WC

Na co dzień warto używać specjalnych zawieszek do WC, np. z 4 funkcyjną formułą o działaniu czyszczącym i dezynfekującym. Substancja zawarta w zawieszce przy każdym spłukaniu dokładnie czyści i dezynfekuje muszlę klozetową, wytwarzając przy tym gęstą pianę, która dociera do trudno dostępnych miejsc. Dodatkowo substancje czynne zawarte w preparacie zapobiegają osadzaniu się kamienia, a także wydzielają świeży zapach. Na rynku dostępne są jednorazowe kulki do WC bądź kostki, które po zużyciu można wymienić na nowy wkład.

Płyn do WC

Toaleta wymaga również regularnego czyszczenia z zewnątrz. Do tego doskonale sprawdzają się specjalne płyny do czyszczenia WC o właściwościach bakteriobójczych. Substancje czynne, takie jak kwas glikolowy, zawarte w płynie skutecznie usuwają wszelkiego rodzaju zabrudzenia, jakie osadzają się na ceramicznych urządzeniach sanitarnych, dodatkowo pozostawiają nieskazitelnie czystą powierzchnię. Toaletę można dodatkowo przetrzeć specjalnymi chusteczkami nasączonymi środkiem dezynfekującym. Są wygodne w użyciu i bardzo poręczne. Świetnie czyszczą świeże zabrudzenia, a jednocześnie delikatnie odkażają czyszczoną powierzchnię.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here