Kim jest barber? Można nazwać go męskim fryzjerem i choć jest w tym sporo racji, nazwa niewiele mówi. Faktycznie, barber potrafi na równi z fryzjerem zająć się naszym włosami, jeśli chodzi o klasyczne fryzury. Barber obsługuje typowych facetów, tak więc nie wymagajmy od niego stylizacji, w której prawdziwy macho wygląda co najmniej niepoważnie. Jak na ironię, fryzjerstwo nie jest główną specjalnością, która przyciąga nas do barber shopu, czyli do miejsca, gdzie barber pracuje. Jego specjalnością są męskie brody, a dokładnie ich przycinanie i pielęgnacja. Sprawdźmy, jak wygląda obsługa klienta przez barbera.

Jak pracuje z klientem barber?

Fotel jest najważniejszym elementem zarówno w barber shopie, jak i w salonie fryzjerskim. Salon fryzjerski posiada fotele przystosowane do strzyżenia, ruchliwe w jednej osi, natomiast w barber shopie fotele są tak skonstruowane, aby zapewnić jak najlepszy dostęp do męskiego zarostu. Tak więc mają możliwość odchylania się do tyłu oraz wysuwany zagłówek, dzięki czemu strzyżenie brody staje się bardziej komfortowe.

Poza tym praca barbera odbywa się w miejscu mniej ruchliwym, aniżeli w salonie fryzjerskim. Barber pracuje z klientem w spokoju i z pewną dozą prywatności. Coraz częściej jest tak, że u dobrego barbera można zostać poczęstowanym kawą albo herbatą, co dodatkowo wpływa na komfort klienta.

Ile kosztują usługi u barbera?

Utrzymanie brody wcale do najtańszych nie należy i cena oscyluje w granicach 100 zł za przystrzyżenie i wyprofilowanie zarostu, a jeżeli mamy specjalne wymagania jak usługi pielęgnacyjne, ceny idą w górę. Nie ma się czemu dziwić, brodę nosi się na widoku, tak więc należy dołożyć wszelkich starań, aby wyglądała jak najlepiej.

Kwoty może i są wysokie, ale z pewnością można znaleźć mniej renomowanych barberów, co przytną męski zarost równie dobrze za mniejsze pieniądze.

Gdzie w Katowicach znajdę barbera w rozsądnych pieniądzach?

Właściwie co krok można spotkać barbera, który zajmie się z największą starannością naszymi brodami, a przynajmniej tak się wydaje. Rzeczywistość jest jednak kapryśna i zdarza się, że człowiek, w którym pokładamy nadzieję, nie do końca stylizuje brody w taki sposób, jak byśmy tego chcieli. Wówczas najlepsze, co możemy dla siebie zrobić to poszukać w sieci dobrych barberów, którzy mają wśród swoich stałych klientów wyrobioną markę.

Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na opinie klientów co do pracy barbera w tej części miasta, w której chcemy go znaleźć. Na stronie https://www.moment.pl/fryzjer/strzyzenie-meskie-barber/katowice znajdują się godne polecenia barber shopy, w których praca barbera jest bardzo dobrze opiniowana przez jego stałych klientów. Ponadto można zarezerwować wizytę online, co znacznie ułatwia podjęcie decyzji o odwiedzeniu barber shopu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here