W momencie, gdy nasze dziecko staje się bardziej aktywne, należy zapewnić mu komfortowe i bezpieczne warunki do zabawy i rozwijania swoich nowych umiejętności.

Zazwyczaj tym miejscem jest podłoga, w naszym mieszkaniu lub domu. Bardzo ważne jest, aby ją prawidłowo przygotować. Powierzchnia na której dziecko będzie się bawiło, nie może być twarda i śliska. Za to musi być odpowiednio czysta. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup maty piankowej.

Zalety maty piankowej

Bezpieczeństwo, mata piankowa ma odpowiednią, bezpieczną formę. Jej twardość i sztywność jest taka, żeby zapewnić dziecku jednocześnie swobodne przemieszczanie i bezpieczeństwo.

Komfort zabawy, dzięki swojej sztywności, mata piankowa nie roluje się i nie zawija. Dzięki temu dziecko może się beztrosko bawić bez ograniczeń, a rodzic nie musi się martwić.

Twardość podłoża, dziecko zdecydowanie lepiej rozwija się na podłożu, które jest twarde. Takie podłoże, jest bardziej wymagające dla dziecka, ale dzięki temu lepiej się ono rozwija. Robi szybciej postępy również. Jest to idealne miejsce do ćwiczeń z maluchem.

maty da dzieci, jakie są rodzaje?

Higiena,  mata piankowa wyróżnia się tym, że jest łatwa w utrzymaniu czystości. Nie zbiera kurzu i roztoczy. W przypadku, gdy dojdzie do zabrudzenia takiej maty, wystarczy użyć wilgotnej ściereczki.

Rozwój, maty dostępne na rynku są różnokolorowe, niektóre mają również różne formy. Przez to są idealnym sposobem, na naukę dziecka kolorów i kształtów.

Izolacja termiczna, mata piankowa, chroni dziecko przed podłogą, która może być chłodna. Wtedy unikniemy sytuacji, że maluch się przeziębi podczas zabawy.

Na co zwrócić uwagę, podczas wybory maty?

Rozmiar – musimy go dopasować do powierzchni, na której maluch ma się bawić. Ważne żeby wymiary maty, udostępniały dziecku swobodną zabawę.

Zabawki – są super dodatkiem do mat edukacyjnych. Są kolorowe i różnorodne. Dzieci uwielbiają wszystkie szeleszczące i grające elementy. Dzięki temu mata zaskakuję dziecko każdego dnia, a ono się nie nudzi.

Bezpieczeństwo – wybierając model, sprawdźmy producenta. Produkty markowe są lepszej jakości, wtedy mamy gwarancje, że mata posłuży nam dłuższy okres.
Grubość maty ma również znaczenie, im grubsza tym bezpieczniejsza dla dziecka.

Materiał – najlepiej żeby mata była wykonana z materiału naturalnego, przyjaznego dla dziecka. Taki materiał jest antyalergiczny i nie wydziela szkodliwych substancji.

Przeczytaj też: http://pobocza.pl/materace-do-lozeczek-czym-sie-roznia-od-siebie/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here