Myślisz o pracy jako inżynier, ale nie wiesz czy wynagrodzenie na takim stanowisku spełni twoje oczekiwania. Taki zawód wymaga przecież studiów, a co za tym idzie włożonego czasu i pracy. Za takie poświęcenie każdy przecież chciałby dobrze zarabiać. Nasze zarobki uzależnione jednak będą od rodzaju naszego stanowiska. Ile zarobimy jako Inżynier Projektu, Procesu, a ile jako Inżynier Konstruktor? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-inzynier/ 

Kim dokładnie jest inżynier?

Najprościej mówiąc Jest to osoba, która zajmuje się pracę związaną z nauką i matematyką. Jej zadaniem jest rozwiązywanie za ich pomocą rozmaitych problemów. Inżynier jest to bardzo ogólne pojęcie, ale istnieje wiele tytułów, które dokładniej precyzują czym dokładnie dana osoba się zajmuje. Najczęściej możemy wyróżnić trzy rodzaje inżynierów i właśnie je przedstawiamy pod względem finansowym, a szczegółowiej mówiąc finansowym. Są to: 

  • Inżynier Projektu 
  • Inżynier Procesu 
  • Inżynier Konstruktor

Co ma wpływ na wynagrodzenie na takim stanowisku?

Przede wszystkim wpływ na wynagrodzeniem a staż pracy. Często wynagrodzenie początkującego pracownika stanowi małą część pensji i jego doświadczonego kolegi. Na wysokość zarobków wpływa również wielkość firmy, ponieważ małe rodzinne firmy nie są w stanie zaoferować dużego wynagrodzenia. Większe firmy oferują również bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych. Na zarobki wpływ ma również sama lokalizacja firmy. Może zdarzyć się sytuacja, że dwie podobne do siebie firmy w różnych miastach mogą oferować zupełnie odbiegająca od siebie wynagrodzenia swoim pracownikom.

Inżynier procesu – ile zarabia? 

Przeciętne wynagrodzenie osoby pracującej na stanowisku inżynier projektu znajduje się w okolicach 7200 zł. Jest to o 2500 zł więcej, niż przeciętne wynagrodzenie w naszym kraju. Na umowie o pracę jesteśmy w stanie zarobić 5166 zł netto, na umowie zlecenie – 5440 zł netto, na umowie o dzieło – 6221 zł netto, na umowie B2B – 5970 zł netto.

Inżynier procesu – Ile zarabia?

Przeciętne wynagrodzenie osoby pracującej na stanowisku inżynier procesu wynosi 6400 zł. Jest o 1700 zł więcej niż przeciętne wynagrodzenie w naszym kraju. Na umowie o pracę otrzymamy 4601 zł netto, na umowie zlecenie – 4836 zł netto, na umowie o dzieło – 5530 zł netto, a na umowie B2B – 5306 zł netto.

Inżynier konstruktor – Ile zarabia?

Wynagrodzenie osoby pracującej na stanowisku inżynier konstruktor wynosi 6700 zł Jest to o 2000 zł więcej niż przeciętne wynagrodzenie w naszym kraju. Na umowie o pracę jesteśmy w stanie zarobić 4813 zł netto, na umowie zlecenie – 5062 zł netto, na umowie o dzieło – 5789 zł netto, a na umowie B2B – 5555 zł netto.

Zobacz też: http://pobocza.pl/dekarz-ile-zarabia/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here