Jedną z ważniejszych czynności zaraz po założeniu działalności jest wybór konta bankowego. Jest to bardzo ważne ze względu na jedną z naczelnych zasad prowadzenia biznesu, czyli przejrzystości finansów przedsiębiorstwa. Oddzielnie prywatnych transakcji od tych firmowych pozwala na lepszą kontrolę finansów w przedsiębiorstwie. Jest to na tyle wygodne, że w przypadku kontroli skarbowej urzędnicy nie będą mieli wglądu do prywatnych transakcji. 

Przeczytaj też: http://ventureday.pl/firmowe-konto-bankowe-jak-wybrac/ 

Na jakie konto bankowe się zdecydować – tradycyjne czy internetowe? 

Wybierając konto bankowe dla naszej firmy, mamy obecnie spory wybór. Praktycznie każdy bank w swojej ofercie posiada konto dla jednoosobowej działalności gospodarczej. W przypadku spółki oferta bankowa jednak nieco się zwęża. Obecnie konta internetowe są najpopularniejsze i podbijają serca ludzi znacznie bardziej, niż konta tradycyjne. Dlatego warto jest sprawdzić, które banki oferują prosty dostęp do konta biznesowego przez internet oraz jakie funkcje w dostępie internetowym w nim przysługują.

Koszt firmowego konta bankowego 

Koszt prowadzenia takiego konta jest jednym z najważniejszych kryteriów wyboru. Banki odchodzą już od opłat za otwarcie konta, a coraz więcej banków funkcjonuje na zasadach ,,konta za 0″. Jednakże umowa zawiera informacje, że konto faktycznie jest darmowe, jednak tylko przez pewien czas lub poprzez spełnienie określonych warunków. Najczęściej są to przelewy do ZUS-u lub określona kwota miesięcznych wpływów. Warto również sprawdzić czy „darmowe konta” nie posiadają opłat za podstawowe operacje bankowe. Ukryte opłaty mogą również przyjechać przy wykonywaniu przelewów poza granice kraju lub przy wypłacie gotówki czy kody autoryzacyjne. 

Atuty płynące z korzystania z konta firmowego 

Każdy bank stara się zachęcać swoich przyszłych klientów, oferując im dodatkowe usługi w ramach prowadzenia konta. W taki sposób Klienci mogą uzyskać na przykład aplikacja do zarządzania wydatkami, terminale płatnicze na atrakcyjnych warunkach, wysoki limit kredytowy, premier do otworzenie konta, darmową obsługę księgową czy porady prawne, mobilny wpłatomaty, zwrot za paliwo czy zniżki na paliwo na wybranych stacjach. Nie wszystkie te funkcje możliwe są od razu, a z części możemy nawet nigdy nie skorzystać. Jednak te, z których skorzystamy z pewnością będą dla nas przydatne. W ten sposób będziemy mogli zaoszczędzić oraz mieć wszystko pod ręką, kiedy tylko chcemy. 

Zobacz też: http://pobocza.pl/jak-zalozyc-jednoosobowa-dzialalnosc-gospodarcza/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here