Pewnie każda osoba, która rozpoczyna swoją przygodę z treningami, dbaniem o własną sylwetkę czy też o dietę, ma na samym początku bardzo duży mętlik. Jest on spowodowany natłokiem informacji. Jedni mówią, że schudniesz tylko dzięki aerobom, inni natomiast, że najlepsze są ćwiczenia siłowe. Jedni, że śniadanie musi być białkowo- tłuszczowe, inni, że najlepsze z rana są węglowodany. Jak się nie pogubić i przy okazji nie zniechęcić? I czy trener personalny jest w stanie rozwiać nasze wątpliwości?

Zacznij od Internetu

Tak, najłatwiej i najtaniej jest dziś po prostu wejść na stronę internetową i dowiedzieć się potrzebnych rzeczy. Warto poszukać trenerów personalnych, którzy prowadzą swoje kanały na YouTubie – filmiki ogląda się o wiele szybciej, wiadomości są skondensowane i często również można podejrzeć technikę. Zazwyczaj można sprawdzić w zakładkach „o sobie” kim te osoby są – czy mają wykształcenie dotyczące sportu, dodatkowe kursy. Być może robią relację ze spotkań branżowych i ciągle się czegoś uczą. Ponadto dobrze, jeśli trener personalny podaje źródła swojej wiedzy. Wtedy możemy zapisywać interesujące nas pozycje czy udać się pod wskazane linki, by samemu dowiedzieć się więcej.

To samo jest z dietetykami – często pokazują jak gotować, co przyrządzają. Pamiętajmy jednak, że nie wszystko, co sprawdza się u kogoś innego, będzie pełniło dobrą rolę i u nas. Jeżeli przez dłuższy czas mamy problemy zdrowotne, bądź nie chudniemy czy wręcz tyjemy, to winą może nie być zła dieta, a np. hormony. Wtedy konieczne jest udanie się do lekarza i dodatkowo zrobienie badań.

Książki i czasopisma branżowe

Jeżeli chodzi o artykuły w Internecie, to trzeba mieć na uwadze fakt, że nie wszystkie są pisane przez profesjonalistów. Dlatego jeżeli chcemy się do nich stosować, to zastanówmy się, czy są podparte jakąś wiedzą czy doświadczeniem (np. napisane przez trenera personalnego czy też dietetyka). Szukajmy typowych stron branżowych, zajmujących się sportem i dietetyką. Zazwyczaj tam gromadzą się specjaliści. Wszelkiej maści blogi prowadzone przez fachowców to również kopalnia wiedzy. Natomiast blogi lifestylowe, które mówią o wszystkim i o niczym, często poruszają ważne tematy, ale niestety zazwyczaj bez podparcia naukowego.

Profesjonaliści na siłowni

Jeżeli chodzimy na siłownię, to warto na początek wykupić godziny u trenera personalnego. Niestety, często nasza technika pozostawia wiele do życzenia, nawet mimo stosowania rad z Internetu. Często też jest tak, że potrzebujemy bardzo spersonalizowanych rad. Sięgnijmy więc po nie u profesjonalistów. Trener personalny to osoba współpracująca często z siłowniami, więc nie musimy dodatkowo płacić za wejście. Kluby fitness, takie jak https://cityfit.pl/, posiadają zaplecze osób, które chętnie poświęcą swój czas, zmobilizują i napakują wiedzą nawet w najbardziej oporne umysły.

Każdy, kto zaczyna swoją drogę po lepszą sylwetkę i zdrowsze życie, powinien szybko nauczyć się mądrze wybierać źródła, z których będzie czerpał wiedzę. Jest to niezbędne, by sobie nie zaszkodzić, a pomóc w treningach i w diecie. Będzie to o wiele łatwiejsze, gdy zrozumiemy, że najlepszą wiedzę dostaniemy od specjalistów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here