W przypadku win musujących możemy doszukać się wielu podobieństw oraz różnic. Dlatego dobrze je znać przed przystąpieniem do zakupu. Są one na tyle istotne, że wpływają na kształtowanie się gustów poszczególnych degustatorów.

Szampan

Jest to rodzaj wina musującego, które towarzyszy imprezą organizowanym na czyjąś cześć celem uczczenia pewnej okazji oraz sukcesu. Kojarzy się przede wszystkim z luksusem. Większości z reguły kojarzy się przede wszystkim ze świętowaniem oraz witaniem Nowego Roku. Wiele osób jednak myśląc o szampanie wyobraża sobie momentalnie butelkę z cyrylicą o bardzo niskiej cenie… gdzie ten luksus?

Prosecco a szampan

Inny rodzaj wina musującego. Jest zdecydowanie tańsze niż sam szampan, który ma bardzo wysokie kwoty za butelkę. Różnice są wielkie. Łączą je przede wszystkim bąbelki. Jedną z podstawowych różnic pomiędzy trunkami to metoda oraz miejsce produkcji. Szampan produkowany jest metodą tradycyjną. Opiera się na podwójnej fermentacji. Jest produkowany głównie w Szwajcarii oraz Francji. Powstaje z białych i czerwonych winogron. Prosecco pochodzi z Włoch. Powstaje za wykorzystaniem tzw. metody Charmata. Następną różnicą jest cena. Wartość butelki szampana, a prosecco zdecydowanie od siebie odbiegają. Szampan w Polsce kosztuje co najmniej 120 zł. Z kolei butelka taniego prosecco kosztuje około 20 zł. Znaczącą różnicą jest również sam smak. Szampan często przypomina swoim smakiem skórkę pomarańczową, migdały oraz biszkopty. Z kolei Prosecco charakteryzuje się głównie delikatnym smakiem owoców.

Jeśli wiesz już jakie wino musujące jest tym, które lubisz lub chciałbyś po raz pierwszy spróbować, czas rozpocząć poszukiwania. W tym celu najlepiej udać się do internetu. Tam właśnie znajdziesz największy wybór. Wystarczy posłużyć się wyszukiwarką. Wtedy można napotkać wiele ciekawych stron internetowych oferujących bogaty wybór. Na pewno w wynikach swoich poszukiwań napotkamy na wina musujące na wineavenue24.pl. Tam oraz w innych sklepach internetowych znaleźć można trunek każdego rodzaju. Klient musi jedynie dokonać zamówienia oraz następnie je opłacić.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here