W dzisiejszych czasach dobrych specjalistów jest coraz mniej. Zawody typu hydraulik, budowlaniec czy mechanik to te typowo fizyczne, na które jest obecnie całkiem spore zapotrzebowanie. Coraz więcej osób po liceum wybiera się na studia, zawodówki są już mniej popularne. Jako, że te zawody wymagają dużej wiedzy i umiejętności to wśród tej małej już grupy specjalistów i tak wielu trzeba odrzucić, dlatego dobry hydraulik jest na wagę złota.

Jak wybrać specjalistę?

Wbrew pozorom nie jest to takie proste. Rzadko kiedy fachowiec posiada swój życiorys ogólnodostępny. Ważne jest jednak czy posiada on odpowiednią wiedzę, kursy i certyfikaty. Jeśli korzystamy z usług firmy to pracodawcy dbają, aby sprawdzić uprawnienia swoich pracowników, natomiast osoby prywatne bądź jednoosobowe działalności to już inna sprawa. Równie ważną kwestią jest doświadczenie. W przypadku firmy można sprawdzić datę założenia, natomiast wśród prywatnych osób jest to o wiele cięższe. Dlatego o wiele lepiej wybierać usługi świadczone przez większe przedsiębiorstwa niż przez osoby prywatne, które mogą się okazać po prostu złotymi rączkami bez kwalifikacji. Ich działalność może być opłakana w skutkach nawet w przypadku, wydawać by się mogło, błahej i prostej sprawy. Dobry hydraulik posiada, a także bez problemu posługuje się różnymi narzędziami, jest dokładny, precyzyjny czy odporny na stres. Oczywiście najlepszą wskazówką są opinie i polecenia znajomych nam osób. Warto też kierować się referencjami i opiniami w Internecie – te jednak nie zawsze są prawdziwe dlatego należy traktować je jako element ogólnej oceny a nie najważniejszą rzecz. 

Formalności: umowa, cennik, gwarancja

Ciężko określić uniwersalny cennik – każda usługa będzie wyceniona nieco inaczej w zależności od wielu czynników. Wpływ na cenę mają m.in. termin wykonania, rodzaj wykonywanej pracy, czas, jaki należy poświęcić na wykonanie zlecenia, dostępność części, dostępność miejsca, w którym będzie wykonywana naprawa, czas dojazdu do klienta. Są to jednak tylko składowe, gdyż w momencie, gdy np. usterka wymaga przyjazdu hydraulika, a sama naprawa trwa kilka minut – i tak możemy zostać policzeni dodatkowo za czas dojazdu. Jeśli chodzi o gwarancję to musimy mieć podstawy, aby te gwarancji oczekiwać. Taką podstawą jest umowa lub rachunek, faktura do wykonanej usługi. Hydraulik wykonujący usługi w formie prywatnej, może takiej gwarancji nie udzielić, dla firmy powinna to być standardowa procedura. Idealną wersją jest jednak podpisanie umowy, a w niej dokładne określenie czasu trwania gwarancji na wykonane usługi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here