Miękka w dotyku, wytrzymała, dobrze odprowadzająca wilgoć, a przy tym zapewniająca odpowiednie dogrzanie ciała – taka powinna być piżama idealna. Wszystkie te cechy świadczą o wysokiej jakości materiału i przekładają się na najwyższy komfort noszenia, a co za tym idzie: snu. Na co zwracać uwagę, wybierając eleganckie piżamy damskie, by cieszyć się swoim zestawem przez wiele lat? Podpowiadamy!

Dobre piżamy damskie – czyli wykonane z jakich materiałów?

Materiał wykonania jest pierwszą kwestią, którą należy wziąć pod uwagę przy zakupie piżamy. Wybór na rynku jest naprawdę ogromny; otrzymujesz do dyspozycji modele wykonane wyłącznie z naturalnych tekstyliów, ale także te z syntetycznych lub w wersji mieszanej. Przeczytaj, czym charakteryzują się poszczególne materiały eleganckich piżam damskich:

Eleganckie piżamy damskie bawełniane

Bawełna to materiał naturalny, który wyróżnia się szeregiem zalet. Przede wszystkim jest niezwykle miękka, dzięki czemu doskonale sprawdza się w przypadku piżam, które dotykają skóry w sposób bezpośredni. Piżamę bawełnianą można zatem założyć nawet na nagie ciało. Zapewnia też pełną przewiewność połączoną ze skutecznym dogrzewaniem organizmu. Oznacza to, że eleganckie piżamy damskie bawełniane równie dobrze sprawdzą się zimą, jak i latem – z tego materiału często produkowane są modele całoroczne.

Co więcej, bawełna jest odporna na wpływ wysokich temperatur. Dzięki temu wykonaną z niej piżamę możesz prać nawet w 60℃, co przyda się szczególnie po chorobie, by skutecznie zabić wszelkie zarazki. Podczas przeziębienia, grypy czy innej dolegliwości będzie Cię też wspierała higroskopijność materiału – skutecznie wchłonie zimne poty będące skutkiem gorączki.

Ekskluzywne piżamy damskie z wiskozy

Piżama damska z wiskozy charakteryzuje się gładkością, zwiewnością oraz miękkością. To materiał niezwykle delikatny w dotyku, który przypomina wręcz jedwab. Choć jest zaliczany do tekstyliów syntetycznych, to wyrabia się go ze składników naturalnych – celulozy pozyskiwanej z drzew iglastych i czasami liściastych. Dodatkową zaletą eleganckich piżam damskich z wiskozy jest ich wysoka higroskopijność oraz przewiewność. Tak jak bawełna, materiał ten zapewnia zatem doskonały komfort snu; pot zostaje skutecznie odprowadzony, a poziom dogrzania organizmu utrzymuje się na optymalnym poziomie.

Przyglądając się piżamom damskim z wiskozy, nie sposób nie zwrócić uwagi na matową strukturę materiału. W połączeniu z jego niezwykłą delikatnością daje ekskluzywny efekt, który najlepiej świadczy o świetnej jakości takiej bielizny nocnej. Należy mieć jednak na uwadze, że wiskoza nie najlepiej znosi wpływ wysokich temperatur, a także intensywnego wirowania. Na ich skutek może się gnieść i odkształcać.

Ekologiczne piżamy damskie z modalu

Modal to jeden z najnowszych materiałów na rynku odzieżowym (znany zaledwie od kilku dekad), który szybko narobił sporo pozytywnego szumu. Jego popularność związana jest z niemal 90% biodegradowalnością oraz faktem, że do produkcji ubrań i bielizny z modalu wykorzystuje się nawet 70% mniej wody, niż w przypadku innych tkanin. Eleganckie piżamy damskie z modalu to zatem najbardziej ekologiczny ze wszystkich możliwych wyborów, idealny dla osób, które starają się dbać o środowisko w każdym aspekcie swojego życia.

Co więcej, z modalu powstają naprawdę dobre piżamy damskie. Są hipoalergiczne, zatem będą dobrym wyborem dla alergików z alergią kontaktową. Materiał ten wykazuje wręcz właściwości zatrzymujące rozwój bakterii, w związku z czym jest chętnie wykorzystywany przez producentów bielizny. Oznacza to, że piżamę damską z modalu można bez wahania nosić na nagim ciele. Chłonie też więcej wody od bawełny, jest zatem jeszcze bardziej higroskopijny, a przy tym cieszy wysoką odpornością na uszkodzenia takie jak przetarcia czy rozerwanie. Modal nie sprawia też kłopotów pod względem prania czy prasowania – dobrze znosi wysokie temperatury.

Znalezienie naprawdę dobrej piżamy damskiej nie musi być zatem bardzo trudne. Warto jednak przywiązywać dużą wagę do jej składu – powinna być nie tylko piękna, ale przede wszystkim naprawdę wygodną, zdrowia dla skóry oraz wytrzymała.

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here