Zapewne wiesz już, że w wielu Stanach w USA broń może kupić każdy obywatel. Skutki takiego stanu rzeczy są różne, ale nie to jest tematem przewodnim. W przypadku kraju jakim jest Polska, aby móc zakupić broń, muszą Państwo posiadać odpowiednie pozwolenie. Aby je uzyskać należy spełnić kilka warunków:

  • Wykazać, dlaczego powinniśmy otrzymać takie pozwolenie
  • Mieć minimum 21 lat
  • Ukazać odpowiednie dokumenty od lekarza, które potwierdzają nasze zdrowie fizyczne oraz psychiczne
  • Nie stanowić zagrożenia dla otoczenia oraz siebie, co potwierdza zaświadczenie lekarskie oraz analiza, którą przeprowadza Policja

Warto wiedzieć, że ustawa o broni i amunicji mówi, że posiadaczowi broni wydanej na pozwolenie do celów kolekcjonerskich lub pamiątkowych, nie wolno jej nosić przy sobie. Pozostałe rodzaje, należy nosić w kaburze lub futerale. Wedle ustawy noszenie tj. jakikolwiek sposób przemieszczania załadowanej broni. Oznacza to, że rozładowaną broń do celów kolekcjonerskich wraz z amunicją przenoszoną osobno, można zabrać na strzelnicę i tam z niej korzystać. Broń posiadana do celów łowieckich jest objęta innymi przepisami.

Załóżmy, że otrzymaliśmy nasze pozwolenie. Chcąc dokonać zakupu broni musimy otrzymać zaświadczenie wydane przez Policję. Zostaje nam jeszcze zakup sejfu klasy S1, a następnie udanie się do sklepu lub dokonanie zamówienia przez internet. Sklep z bronią http://bron-sklep.pl/ w swojej ofercie posiada wiele rodzajów broni jak i amunicji. Co ważne, można tam znaleźć wiele przydatnych akcesoriów takich jak futerały, sprzęt do czyszczenia broni, tarcze, odzież oraz kabury. Warto wspomnieć o tym, że sklep ten oferuje szybką dostawę w atrakcyjnych cenach.

Jak widać, zakup broni w Polsce nie jest czymś niemożliwym. Jeżeli jesteśmy w pełni zdrowi wystarczy, że uzyskamy pozwolenie na broń oraz zaświadczenie Policji i dokonać zakupu. Ceny używanych pistoletów zaczynają się od kilkuset złotych. Jako przykład, fabrycznie nowy Glock 17 kosztuje około 2800 zł. Nowe strzelby zaczynają się od 1000 zł, a karabinek z rodziny AK około 3000 zł.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here