Otwarte kominki tworzą niezapomniany klimat w domu. Mogą jednak one stwarzać także niebezpieczeństwo. Warto rozwiązać ten problem w szybki sposób, który nie wymaga remontu i dużego nakładu finansowego. Dlatego zdecyduj się na zakup drzwi do kominka. Szybko i komfortowo zamkniesz otwarte palenisko. Dzięki temu będzie ono bezpieczne i gustowne.

Na rynku znajdziesz szeroki wybór drzwi do kominka. Zostaną one dopasowane do paleniska dzięki czemu będzie dobrze to wyglądać.

Jakie niebezpieczeństwo stwarza otwarte palenisko w domu?

Otwarte kominki stanowią ciekawą ozdobę wnętrza. Należy pamiętać jednak, że jest to rozwiązanie ryzykowne – szczególnie jeśli posiadamy małe dzieci. Mogą one przypadkiem paść ofiarą płomienia, którego nie będziemy w stanie powstrzymać. To samo może przytrafić się każdemu innemu domownikowi lub naszym gościom – kominek emituje iskry, które mogą poparzyć lub uszkodzić element wnętrza.

Jeśli w pobliżu otwartego paleniska znajdzie się inny przedmiot, szczególnie łatwopalny – może dojść do pożaru. Nie warto ryzykować – dom czy mieszkanie to nasza ostoja, ważne miejsce dlatego tym bardziej nie powinniśmy narażać jego i przede wszystkim rodziny na tego rodzaju wypadek. Nie zawsze dasz radę samodzielnie ugasić pożar. Drzwi do kominka chronią nas przed tego rodzaju sytuacjami.

Kominek otwarty dlaczego lepiej zamknąć go drzwiami?

Kominek może emitować szkodliwe dla naszego zdrowia substancje. Samo wietrzenie pomieszczenia nie zawsze pomoże, szczególnie w przypadku trujących związków. Pamiętaj, że palenisko może wytworzyć szkodliwy tlenek węgla. Drzwi do kominka zapewnią Ci więcej czasu na opuszczenie skażonego pomieszczenia.

Kolejną wadą otwartego paleniska jest bałagan, który powstaje. Sadza osadza się na wielu elementach w pomieszczeniu – szczególnie na firanach czy zasłonach, które dodatkowo zaczynają mieć nieprzyjemny zapach. Drzwi do kominka lepiej zabezpieczają przed wlatywaniem zapachu dzięki czemu sprzątanie nie będzie musiało być tak częste.

Drzwi do kominka mogą stworzyć w pomieszczeniu inny klimat. Dodadzą nowoczesności lub lekkości dzięki czemu Ty i twoi goście chętnie będziecie cieszyć się widokiem płomienia. Na rynku znajdziesz szeroki wybór drzwi, które możesz dostosować do rodzaju swojego wnętrza.

Zalety drzwi do kominka

Drzwi do kominka posiadają jeszcze szereg innych zalet. Przede wszystkim ich montaż jest prosty i nie wymaga remontu w domu. Drzwi montowane są za pomocą śrub i szklanego sznurka. Jest to bezpieczne i szczelne. Plusem tego rozwiązania jest dodatkowo to, że w dowolnym momencie możesz wymontować drzwi i zamontować je z powrotem w dowolnym momencie. Pozwoli Ci to cieszyć się otwartym jak i zamkniętym paleniskiem.

Producenci drzwi do kominków wytwarzają je ze specjalnych materiałów. Na twoje życzenie mogą mieć one różny kształt – np. dopasowany do skosów w ścianach. Możesz wybrać także ich kolor czy fakturę.

Kolejnym plusem jest to, że możesz wybrać szkło, które nie brudzi się szybko. Zaoszczędzi to twój czas i energię. Tego rodzaju drzwi do palenisk otwartych, posiadają specjalny system, który uniemożliwia związkom osadzanie się na szybie. Jak widać, montaż drzwi do kominka niesie z sobą wiele zalet i udogodnień, dlatego warto zdecydować się na to rozwiązanie.

Artykuł przygotowany przy współpracy z https://ignif.com/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here