Obecnie użytkowane telefony komórkowe już dawno przestały być tylko zwykłymi telefonami służącymi do dzwonienia lub ewentualnie wysyłania wiadomości tekstowych. Obecnie używane telefony są w gruncie rzeczy zwykłymi mobilnymi komputerami, z tą różnicą, że znacznie zminiaturyzowanymi i zdolnymi dodatkowo do wykonywania rozmów głosowych na odległość. To znaczne rozbudowanie możliwości telefonów spowodowało oczywiście ogromne zwiększenie ich możliwości.

Dziś za pomocą tak zwanego smartfona z powodzeniem można kręcić filmy w wysokich rozdzielczościach, wykonywać bardzo szczegółowe zdjęcia, grać w gry o niezwykle skomplikowanej i dynamicznej grafice, a także, chociażby prowadzić pomiary treningów rowerowych lub biegowych, lub też nawet tworzyć muzykę. Do tego wszystko potrzebne są jednak specjalne aplikacje na telefon, które dostać można w specjalnym sklepie play, należącym do firmy Google.

Część z dostępnych aplikacji jest co prawda w pełni darmowa i wystarczy wyrazić chęć ich pobrania, aby stać się w kilka chwil ich właścicielem, jednak zdecydowanie większa część znajdujących się tam programów jest płatna. Bardzo często oferowane aplikacje kosztują całkiem pokaźne pieniądze. Powstaje jednak pytanie, w jaki sposób zrealizować płatność za taką aplikację. W końcu wymiana gotówki z ręki do ręki nie wchodzi w takim wypadku grę. Opcji płatności jest kilka.

Po pierwsze istnieje możliwość zrealizowania jej poprzez naliczenie opłaty u operatora, co zaowocuje zwiększeniem miesięcznej opłaty za abonament, lub też zmniejszeniem ilości środków na koncie u operatora, jeśli korzysta się z usługi przedpłaty. Drugą możliwością jest płatność poprzez podanie wcześniej numeru swoje karty kredytowej, co spowoduje po prostu zdjęcie stosownej kwoty z konta bankowego. Taka forma płatności jest zdecydowanie najwygodniejsza, jednak wymaga wcześniejszego udostępnienia numeru karty.

smartfon z androidem

Dla wielu podawanie tak wrażliwych danych może nie być zbyt komfortowe, tym bardziej, jeśli tak szeroko mówi się publicznie o różnego rodzaju oszustwach i kradzieżach elektronicznych. Mając wiedze na ten temat i świadomość obaw swoich klientów, właściciel sklepu play wprowadził system uwierzytelniania, który szczegółowo sprawdza każdorazowo przy zakupach to, czy na pewno realizuje je osoba podająca się za właściciela danego numeru karty kredytowej.

Jest to zabezpieczenie dosyć skuteczne, jednak często prowadzi do nieprzyjemności związanych z poprawnym potwierdzeniem swojej tożsamości, nawet gdy wszystko przeprowadza się w pełni uczciwie. Z tego powodu często powstaje problem w związku z tym, jak uwierzytelnić konto Google. Istnieje kilka sposobów związanych z tym, jak poprawnie jest przeprowadzić takie uwierzytelnianie w momencie, gdy system nie realizuje go poprawnie.

Pierwszym co należałoby zrobić, to odłączyć swoje konto Google od sklepu i następnie je ponownie podłączyć. Często taki swego rodzaju restart załatwia sprawę całkowicie. Drugą możliwością jest przeprowadzenie ręcznego sprawdzenia dostępnych do instalacji aktualizacji programu. Często zdarza się sytuacja, w której system nie aktualizuje w sposób automatyczny danej aplikacji, a to z kolei powoduje problemy z jej działaniem. Ręczna próba zaktualizowania telefonu zwykle rozwiązuje ten problem od ręki i przywraca poprawny sposób uwierzytelnienia swojego konta.

konto google

Jeśli jednak to nie załatwi sprawy, trzeba podejść do tematu nieco bardziej drastycznie. Przede wszystkim należy odszukać w opcjach posiadanego telefonu aplikacje Google play i wykonać czyszczenie jej pamięci wewnętrznej. Doprowadzi to do sytuacji, która przypominać będzie całkowicie nowe zainstalowanie tej aplikacji na telefonie. Jeśli jednak również takie czyszczenie pamięci nie spowoduje poprawnego uwierzytelniania się użytkownika w aplikacji, konieczne staje się jej, całkowite usuniecie z pamięci telefonu i ponowne zainstalowanie.

Czy takie problemy zdarzają się często?

Obecnie niestety tak, ale wynika to z powodu niezwykle dużego skomplikowania działania całego systemu operacyjnego i całego programu obsługi sprzedaży aplikacji. Nie jest to oczywiście wina producenta sprzętu lub oprogramowania, a znacznie bardziej niebezpiecznego środowiska, w którym oba te elementy muszą pracować i stosunkowo niewielka o nich wiedza użytkowników.

Zaniedbanie lub tez znaczne uproszczeni procesu mogłoby w bardzo szybkim czasie spowodować eksplozje kradzieży i bardzo kosztownych problemów użytkowników, co z kolei doprowadziłoby do ich odpływu z danego urządzenia i systemu. Warto jest więc pogodzić się z tymi niewielkimi niewygodami i mieć w świadomości fakt, że są one ceną bezpieczeństwa i spokoju.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here