Zastanawiasz się, jaka kołdra sprawdzi się w Twojej sypialni? Postaw na uniwersalną kołdrę całoroczną, którą cechuje wygoda i wysokie parametry użyteczności.

Kołdra całoroczna – co warto o niej wiedzieć?

Kołdra całoroczna to inaczej kołdra uniwersalna, czyli taka, którą możemy stosować w swojej sypialni, zwykle jesienią i wiosną, czyli w charakterystycznych okresach przejściowych. Latem lepiej zastąpić ją kołdrą chłodniejszą, a zimą puchową. 

Nie zmienia to jednak faktu, że jest to jedno z najlepszych rozwiązań pod względem otrzymania idealnych warunków do snu. Posiadając jedną kołdrę możemy zapewnić sobie wysoki komfort wypoczynku, niezależnie od tego, czy przebywamy w ogrzewanym pomieszczeniu, gdzie temperatura wynosi około 18-19 °C, czy we wnętrzu, w którym jest cieplej.

Gramatura kołder całorocznych z wypełnieniem syntetycznym zawiera się w przedziale od 270 do 330 g/m², oczywiście w zależności od rodzaju wypełnienia. Dla naturalnych kołder całorocznych gramatura mieści się w przedziale od 220 do 250 g/m².

Co ciekawe, określenie kołdra całoroczna jest bardzo charakterystyczne dla krajów o umiarkowanym klimacie, a zatem Polski. To właśnie przy takiej pogodzie sprawdzi się nawet przez 8 miesięcy w roku, zapewniając idealne warunki do zasypiania.

Jakie inne kołdry mamy do wyboru?

W obszernym asortymencie producentów odnajdziemy takie produkty, jak kołdry zimowe, które z jednej strony są ciepłe, ale z drugiej zapewnią prawidłową cyrkulację powietrza. Taka kołdra puchowa wcale nie musi być ciężka, jak dawniejsze kołdry z pierza. 

Gwarancję najwyższej jakości i komfortu zapewniają zimowe kołdry wypełnione gęsim puchem, który jest miękki i delikatny lub z owczej wełny, która ma wyjątkowe właściwości prozdrowotne.

Kołdra letnia jest lżejsza i najczęściej wypełniona syntetycznym silikonowym granulatem. Do kołder sprawdzających się w tej porze roku warto zaliczyć także kołdry jedwabne lub bawełniane. Kołdry te cechuje niebywała puszystość i sprężystość, a wewnętrzny materiał jest idealnie oddychający.

I choć rodzajów kołder jest jak widać sporo to jednak najlepiej sprawdzają się kołdry całoroczne, które nie generują dodatkowego miejsca w szafie – jedna kołdra może sprawdzić się nawet przez cały rok. 

W dodatku można także wybrać kołdrę na rzep. Czyli produkt składający się z dwóch warstw, połączonych na zamek błyskawiczny lub na zatrzaski albo wspomniane rzepy.

Wystarczy, że zimą będziemy się wysypiać pod takimi dwoma kołdrami, a latem pod jedną z nich, by komfort snu był cały czas utrzymany na wysokim poziomie. 

Czy kupiłem kołdrę letnią, zimową, a może całoroczną?

Informację o tym, z pewnością znajdziemy na metce, zwykle w postaci odpowiednich oznaczeń.  Oczywiście odpowiednia nazwa i przeznaczenie produktu będzie też opisana przy karcie produktu w sklepie. 

Jaki produkt będzie dla Ciebie? Jeśli lubisz odczuwać w nocy przyjemne ciepło, a nieco cięższa kołdra nie jest dla Ciebie przeszkodą to wybierz kołdrę całoroczną. Wykonana z porządnych materiałów, oddychająca i odprowadzająca wilgoć, z pewnością sprawdzi się w Twojej sypialni nie tylko latem, ale również zimą, czy w okresach przejściowych.

Kołdra całoroczna zastąpi kilka zapasów kołder w garderobianej bieliźniarce. Wreszcie uzyskasz nie tylko porządek w szafie, ale również pewność, że wypoczywasz w komfortowych warunkach. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here