Ostatnimi czasy w przemyśle wszelkiego rodzaju zdecydowanie wiodą prym skrzyniopalety. Niewiele jest przedsiębiorstw, które by z nich nie korzystały. Dlaczego takie rozwiązania są powszechne i opłacalne? Jakie są charakterystyczne cechy pojemników przemysłowych i do czego one służą? Podpowiadamy!

Skrzyniopalety składane – oszczędność miejsca

Jak sama nazwa wskazuje, skrzyniopalety dają się składać w mniejsze i bardziej poręczne formy. Gdy już wszelkie towary zostaną dostarczone do zamawiającego, nie ma potrzeby, aby pojemniki były rozłożone. Wtedy można je szybko poskładać i zapakować do samochodu transportowego w ten sposób, by wygospodarować miejsce na inne przedmioty. Współczesne Skrzyniopalety składane można otwierać np. z boku, posiadają niewielkie okienka, przez które można np. dołożyć nieco towaru bez konieczności otwierania całego wieka. Ergonomiczne kształty pojemników i różnego rodzaju wycięcia powodują, że pojemniki można układać w szyku pionowym. Gdy stoją jeden na drugim, także oszczędza się przestrzeń magazynową bądź można lepiej wyposażyć hale. Ustawność skrzyniopalet jest też zaletą jeśli chodzi o bezpieczeństwo i higienę pracy ludzi zatrudnionych w magazynach.

Kisteny plastikowe – na co i dla kogo?

Kisteny mają postać funkcjonalnych kuwet o dość znacznych rozmiarach. Z jednej strony ściana jest lekko pochyła, co ułatwia np. przesypywanie towarów w postaci sproszkowanej lub ziaren zbóż. Dlatego właśnie kisteny plastikowe dobrze sprawdzają się w przypadku produktów spożywczych, budowlanych czy rolniczych. Można w nich oczywiście przechowywać również przedmioty i części konstrukcji. Pojemniki wykonane z plastiku są wyjątkowo solidne, więc nie zepsują się nawet, jeśli będzie się w nich gromadziło naprawdę ciężkie rzeczy. Plastik można poddawać recyklingowi, więc odbywa się to także z korzyścią dla środowiska naturalnego.

Skrzyniopaleta wymiary i inne właściwości

Skrzyniopalety zasadniczo mogą mieć różne wymiary. Podstawowa skrzyniopaleta wymiary ma spore, jeśli jest stworzona na potrzeby przemysłu, bo łatwiej przechowywać towary w dużych pojemnikach niż zagracać magazyny ogromną ilością mniejszych skrzynek. Skrzyniopaleta dobrze znosi obciążenia, wilgoć lub zmienne temperatury.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here