Obuwie marki New Balance to kultowe sportowe buty, które zachwycają niebanalnym wzornictwem, stylem i ogólnym designem. Zapewniają pełen komfort noszenia i z łatwością można łączyć je z różnymi stylizacjami, nawet tymi bardziej eleganckimi. Buty New Balance posiadają różne oznaczenia i numery, które pomagają dobrać odpowiedni model do indywidualnych potrzeb.

Oznaczenia damskich butów New Balance: W, WR, WT

W ofercie marki New Balance znajduje się wiele różnorodnych modeli butów, które z łatwością można dobrać do indywidualnych potrzeb. Wystarczy poznać znaczenie liter i cyfr znajdujących się na poszczególnych modelach. Buty New Balance damskie oznaczone są literą W, co z angielskiego oznacza pierwszą literę słowa “woman”, czyli kobieta. Niektóre modele butów, oprócz litery oznaczającej płeć posiadają również literę R lub T. WR oznacza buty roadowe dla kobiet, które posiadają piankowe podeszwy, są wyjątkowo lekkie, ale nie posiadają amortyzacji. Z kolei oznaczenie WT to obuwie damskie trailowe, czyli przeznaczone do ćwiczeń, np. biegania w terenie, z twardszą amortyzacją.

Co oznaczają cyfry na modelu butów New Balance?

Każdy z modeli obuwia New Balance posiada dwucyfrowy numer, który oznacza stabilizację b bądź neutralność. Numer 60 określa buty stabilizujące – idealna dla osób, które szukają obuwia z dużą amortyzacją i dodatkowym wzmocnieniem środkowego odcinka stopy. 70 – oznacza obuwie lekko stabilizujące, które posiadają nieco mniejszą amortyzację, w porównaniu z butami o numerze 60. Model najlepiej sprawdza się u biegaczy, zwłaszcza trenujących szybkie biegi i potrzebujących większej dynamiki. Numer 80 na butach New Balance oznacza zakwalifikowanie do grupy butów neutralnych, posiadających dobrą amortyzację i najlepiej sprawdzających się u biegających długie dystanse. Oznaczenie 90 to buty również buty neutralne, ale wyjątkowo lekkie. Mają małą amortyzację i są odpowiednie do szybszego biegania czy udziału w maratonach biegowych.

Jak dobrać buty New Balance do indywidualnych potrzeb?

Marka New Balance, wychodząc naprzeciw swoim klientom, stworzyła dodatkowe kategorie butów, które ułatwiają dobranie ich precyzyjnie do potrzeb. Oznaczenie NBX COMMIT to informacja, że konkretny model jest najlepiej przystosowany do pokonywania długich dystansów. W grupie znajduje się zarówno obuwie trailowe, które sprawdza się na trudnym terenie, czy buty neutralne, ze wsparciem i dużą amortyzacją. Na modelach butów New Balance można również zobaczyć oznaczenie: UNLEASH (Vazee). Określa ono obuwie przystosowane do szybkich, dynamicznych i o dużym zwrocie treningów oraz biegów. Modele sprawdzą się również u doświadczonych biegaczy, np. na szybkie i długie dystanse. Wśród oznaczeń na butach marki New Balance można również spotkać się z serią ADAPT (Fresh Foam). Buty kwalifikujące się do tej grupy są wyjątkowo lekkie, bardzo wygodne i odpowiednio zamortyzowane. Idealnie sprawdzają się do komfortowego pokonywania kolejnych kilometrów.

Czytaj więcej: Espadryle – wygodne buty na różne okazje

[Głosów:6    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here