Deska do pływania na stojąco z wiosłem

0
1306

Planując urlop nad wodą nie musisz nastawiać się na całodzienne lenistwo. Tradycyjne sporty możesz uprawiać wszędzie dlatego decydując się na wypoczynek nad wodą warto spróbować czegoś nowego. Deska do pływania na stojąco z wiosłem – w skrócie SUP to wspaniały sport bez względu na stan twojej kondycji czy wiek. Wystarczy kilka prostych kroków aby spędzić niezapomniany, aktywny czas.

Deska do pływania z wiosłem na stojąco – czym jest?

Supboard czyli pływanie na stojąco na desce przy użyciu wiosła to w Polsce sport stosunkowo młody i nieznany. W przeciwieństwie do tradycyjnych aktywności fizycznych uprawianych na desce, które wymagają umiejętności i bardzo często odpowiednich warunków, SUP może uprawiać każdy bez względu na brak fal czy słońca.

Zaczynając swoją przygodę z nowym sportem przygotuj się na wzloty i upadki. Przede wszystkim pamiętaj o bezpieczeństwie swoim i swoich najbliższych – zaopatrzcie się w kamizelki asekuracyjne. Ponadto decydując się na pływanie na desce z wiosłem przy zimniejszych temperaturach załóż piankę, która skutecznie zapobiegnie wychłodzeniu ciała.

Z czym musisz się liczyć? Jeśli twoja przygoda dopiero się zaczyna nie przejmuj się licznymi upadkami do wody, a potraktuj to jako wyzwanie. Im szybciej uda Ci się opanować utrzymanie równowagi na desce tym szybciej zaczniesz czerpać korzyści i radość z uprawiania sportu.

Kto może pływać na stojąco na desce z wiosłem?

Z deski SUP może korzystać każdy bez względu na wiek i umiejętności. Świetnie odnajdą się na niej zarówno najmłodsi jak i starsi. To wspaniała aktywność, która poprawi twoją kondycję, wzmocni koordynację ruchową i dostarczy rozrywki. Ucząc najmłodszych pamiętaj o ich bezpieczeństwie – stale nadzoruj swoją pociechę i obowiązkowo zaopatrz ją w kamizelką ratunkową.

Na co zwrócić uwagę wybierając deskę do SUP?

Jeśli nie jesteś profesjonalistą, a deska do pływania na stojąco z wiosłem to dopiero początek twojej przygody – wybierz deskę pompowaną. W przeciwieństwie do desek sztywnych pompowana nie zajmuje dużo miejsca więc łatwo przewieziesz ją z sobą na miejsce twojego urlopu. Kolejnym aspektem na który musisz zwrócić uwagę jest szerokość – równowagę łatwiej utrzymać na desce szerszej. Aby sprzęt nie zaczął iść na dno pod naszą wagą wybierz wyporność, która wynosi przynajmniej tyle co dwukrotność twojej wagi. Ostatnia sprawa, którą weź pod uwagę decydując się na SUP to ciśnienie deski. Preferowana wartość wynosi 15 PSI (jednostka oparta na sile ciężkości).

Wiesz już dla kogo jest deska do pływania na stojąco z wiosłem. Wiesz jaką wybrać i w jaki sposób się zabezpieczyć. W takim razie nie zwlekaj lecz zacznij nową przygodę jak najszybciej! Szum fal, lekka bryza i Ty na odpowiednio dobranej desce pompowanej z wiosłem to gwarancja niezapomnianych wrażeń, poprawy kondycji i udanego wypoczynku.

Artykuł przygotowany przy współpracy z www.gosup.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here