Kapoki gwarantem bezpieczeństwa nad wodą

0
1109

Spędzając czas nad wodą, nie wolno zaniedbać bezpieczeństwa. Odpowiednie kapoki dla nas i naszych najbliższych, to absolutne minimum byśmy czuli się bezpiecznie. Dzięki temu, oraz zdrowej dozie ostrożności, wrócisz z wakacji cały i zdrowy.

Podczas wypoczynku nad morzem, czy jakimkolwiek innym akwenem, rozwaga i zdrowy rozsądek to podstawa. Woda to nieobliczalny żywioł, pochłaniający każdego roku nawet kilkaset ofiar. Na szczęście, jeśli odpowiednio się przygotujemy, możemy zapewnić sobie bezpieczeństwo.

Kapoki ratunkowe i asekuracyjne są niezbędne, jeśli chodzi o wakacje nad wodą. Uchronią nas przed utonięciem nawet jeśli nie umiemy pływać, lub znajdziemy się w trudnej sytuacji. Wystarczy dobrać odpowiedni model do naszych potrzeb i umiejętności. A jak to zrobić? O tym więcej poniżej.

 

  • Kapoki ratunkowe a asekuracyjne – które wybrać?

 

Niezależnie od rodzaju, podstawą działania kapoku jest wypełnienie z lekkiego materiału. Kiedyś był to właśnie kapok (włókno nasienne), obecnie jest to zazwyczaj pianka z tworzywa sztucznego. Naturalny kapok jest niestety wyjątkowo łatwopalny, co sprawiało problemy w przeszłości.

Kapoki ratunkowe bywają nieporęczne, jednak stanowią najpewniejszy sposób na zapewnienie bezpieczeństwa. Nie tylko zapewniają wyporność, ale i pomagają w utrzymaniu odpowiedniej pozycji na wodzie. Dzięki temu, nawet jeśli stracisz przytomność w wodzie, nie utoniesz.

Jeśli jednak umiesz pływać i potrzebujesz swobody ruchów, warto zwrócić uwagę na kamizelki asekuracyjne. One również pomogą tobie w wypłynięciu na powierzchnię, chociaż wymagają już umiejętności pływania. W przeciwieństwie do środków ratunkowych, nie utrzymają cię w odpowiedniej pozycji.

Kamizelki asekuracyjne są najczęściej używane podczas uprawiania sportów wodnych, czy spokojnych wypraw, na przykład na ryby. Dostępne modele są różnorodne i dopasowane do wszelkich aktywności. Wiedząc gdzie szukać, na pewno znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie.

 

  • Środki asekuracyjne w sklepie internetowym

 

Kupując kapoki, najlepiej zacząć od internetu. Sklepy stacjonarne mają mniejszą ofertę i zazwyczaj wyższe ceny. Pod adresem GoKajak.com znajdziesz szeroki wybór kamizelek ratunkowych i asekuracyjnych. Szybko i sprawnie zaopatrzysz się we wszystko co niezbędne nad wodą.

Zakładając kapoki nie zapominajmy również o zdrowym rozsądku. Woda to niebezpieczny żywioł, ale jeśli zachowamy ostrożność i okażemy jej odpowiedni szacunek, nic nam nie będzie grozić. Wrócimy z wakacji cali, zdrowi i z całą pewnością wypoczęci.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here