Urządzając dom poszukujemy stylu, który najlepiej będzie do nas pasował. Wnętrza urządzone spójnie z naszym charakterem będą stanowiły dla nas prawdziwy dom, w którym będziemy się świetnie czuć. Poszukując różnych rozwiązań, warto również przyjrzeć się stylowi nowoczesnemu, który obecnie króluje w większości polskich mieszkań w nowym budownictwie.

Zobacz też: http://radiobc.pl/meble-nowoczesne/

Minimalizm z akcentami

Jeśli szukacie stylu, w którym minimalizm jest na pierwszym planie, ale nie powoduje on, że wnętrza są sterylne i pozbawione domowego ciepła, to przyjrzyjcie się dokładniej stylowi nowoczesnemu. Meble w tym nurcie są proste, pozbawione zbędnych dodatków, zazwyczaj otwierają się poprzez funkcję push.

Meble nowoczesne są w kształcie brył, które mają proste kształty, nierzadko posiadają również akcenty szklane, które są dodatkiem np.: w wewnątrz szafki.

O stylu nowoczesnym

Styl ten odpowiada czasom, w którym żyjemy. Nie mając czasu na sprzątanie, ukrywamy rzeczy w różnych szafach, witrynach oraz zamykanych stolikach kawowych, co razem tworzy wygląd pokoju z meblami, bez dodatków. To właśnie styl nowoczesny – minimalistyczny, dość surowy, o nowoczesnym designie, który ma stanowić pierwszy plan dla aranżacji wnętrza.

W stylu nowoczesnym liczy się to, by mieszkanie było urządzone w wyważony sposób. Meble odgrywają tu najważniejszą rolę, nie ma miejsca na to, by powiesić zdjęcia w ramkach na ścianach.

Styl nowoczesny to również szereg różnych udogodnień. Najlepiej, gdy wszystko jest w automacie i nie trzeba się poruszać, aby coś zmienić. Styl ten jest przeładowany elektroniką, która ma dodawać współczesnego akcentu wnętrzom, a ich właścicielom ułatwiać życie na co dzień. Ten styl zakłada również jak najmniej dodatków. Nie doświadczysz w nim bujnej roślinności ani miękkich kocyków na wygodnej kanapie. Kanapa powinna być jak najprostsza, bez poduszek, bez dekoracyjnych dodatków.

Styl nowoczesny to spore wyzwanie dla każdego, gdyż urządzanie domu bez nuty domowego ciepła jest niezwykle trudne i wymaga wielu poświęceń.

Przeczytaj też: http://www.paralotna.pl/stylowa-prostota-skandynawskich-mebli/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here