Ciepło słońca, dłuższe dnie, więcej energii i witalności, chęć wyjścia z domu i zmiana garderoby – to wszystko świadczy o tym, że na dobre zapomnieliśmy już o zimie. Czas zatem pomyśleć o sobie: kupić nowe ubrania, wybrać się do fryzjera, a przede wszystkim zainwestować w nowy sprzęt do pielęgnacji włosów, jak np. szczotka, wałki, suszarka, a nawet… prostownica.

A czym powinna się charakteryzować dobra prostownica?

Idealna to taka, która nie tylko prostuje, ale przede wszystkim nie niszczy włosów, zwłaszcza tych naturalnie kręconych, łamliwych i skłonnych do wypadania. Tak, to bez wątpienia marzenie wielu kobiet. Jednak z własnego doświadczenia wiem, że dobra funkcjonalność prostownicy samej w sobie to nie wszystko. Przy wyborze najlepszego modelu prostownicy trzeba wziąć również pod uwagę takie parametry, jak:

– temperatura – jej regulacja pozwala na dobór natężenia ciepła do danego rodzaju włosów,
– rodzaj płytki – do wyboru są płytki ceramiczne, tytanowe, turmalinowe, z technologią Nano, a nawet ceramiczne z funkcją jonizacji,
– szerokość płytki – musi być ściśle dopasowana do grubości i długości włosów,
– bezpieczeństwo, czyli funkcja automatycznego wyłączenia urządzenia w przypadku dłuższego jej nieużywania,
– moc – im jest wyższa, tym urządzenie szybciej się nagrzewa i „przygotowuje się” do pracy.

Warto zatem pamiętać, że im więcej wiemy o danym produkcie, tym łatwiej nam będzie podjąć dobrą decyzję. Z drugiej jednak strony rodzi się kolejne pytanie: dobra prostownica, ale jaka? Jaką markę wybrać, na którą się zdecydować? Odpowiedzią na to pytanie może być… wyszukiwarka internetowa Google. Na jednej ze stron można znaleźć tegoroczny ranking tegoż produktu, z którego wynika, że najbardziej popularne marki to Philips, Rowenta, Babyliss, Braun Satin Hair oraz Reminqton, z kolei cena waha się od 70 do 400 zł; a zatem z całą pewnością jest w czym wybierać. Niemniej zalecam dużą ostrożność i zdrowy rozsądek – bardzo często okazuje się, że cena nie jest wprost proporcjonalna do jakości, a jakość do trwałości urządzenia itp. Czasami lepiej jest faktycznie dołożyć parę złotych niż skusić się na niską cenę i mieć przez to stale problemy ze sprzętem.

Podsumujmy zatem: dobra prostownica wyposażona jest w wszystkie niezbędne parametry, które są ze sobą spójne, reklamuje znaną na rynku markę – dla mnie zdecydowanie jest nią firma Philips – a przede wszystkim jest w odpowiednio dobrej cenie. Jednakże o tym, który produkt ostatecznie zwycięży i dlaczego, decyduje sama zainteresowana, czyli klientka – to właśnie do niej należy przysłowiowa „kropka nad i”.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here