Wizytówką każdej osoby są zdrowe i zadbane włosy. Dlatego robimy wszystko żeby zawsze dobrze wyglądały. Dotyczy to zarówno kobiet jak i mężczyzn. Marki kosmetyczne ostatnio rozbudowały swoją gamę produktów o te, dedykowane właśnie panom.
Niestety na co dzień poddajemy włosy wielu zabiegom fryzjerskim, które naruszają naturalną strukturę włosa oraz osłabiają cebulki. Farbowanie, prostowanie, suszenie ciepłym powietrzem oraz rozjaśnianie to nie są zabiegi, które korzystnie wpływają na kondycję naszych włosów. Włosy zniszczone wyglądają naprawdę źle.

Jak wobec tego przeprowadzać codzienną pielęgnację?

Najważniejsza jest przede wszystkim profilaktyka oraz odżywianie włosów. Powinniśmy używać kosmetyków zgodnie z ich przeznaczeniem. Warto jest zbadać strukturę włosa przy wizycie u fryzjera, jeżeli istnieje taka możliwość.Jeśli mamy przesuszone włosy idealne będą kosmetyki nawilżające, które jednak będą bardzo przetłuszczać włosy, które takiego problemu nie mają.
Dodatkowo przed każdym przeprowadzanym zabiegiem powinno się używać kosmetyków zabezpieczających strukturę włosów.

Jeśli na przykład regularnie używamy prostownicy do włosów to wskazane jest, aby używać przed każdym takim zabiegiem kosmetyków termoaktywnych. Chronią one włosy przed nadmiernym wysuszeniem podczas używania zarówno prostownicy jak również suszarki. Wygładzają oraz nadają im blask.
W przypadku farbowania oraz rozjaśniania włosów bardzo ważne jest dbanie o nie po zabiegu. Firmy kosmetyczne mają w swojej ofercie kosmetyki dedykowane włosom farbowanym oraz rozjaśnianym, znajdziemy miedzy innym szampony oraz odżywki do włosów. Oprócz tego, że pielęgnują oraz odżywiają włosy, to również przedłużają efekt farbowania.

Należy również pamiętać o niekorzystnym wpływie stosowanych codziennie kosmetyków utrwalających fryzurę. Aby uchronić się przed niechcianymi skutkami działania właśnie tych preparatów, należy pamiętać o codziennym usuwaniu ich z włosów, czyli o ich zmyciu.
Poza działaniem zewnętrznym, możemy działać również od środka. W aptekach znajdziemy produkty bogate w witaminy oraz minerały, mające zbawienny wpływ na kondycję cebulek, a tym samym całego włosa. Wymierne efekty przynosi regularne ich stosowanie, a pierwsze efekty zauważymy dopiero po pewnym czasie, jednak będą one długotrwałe.
Włosy zniszczone między innymi nadmiernymi zabiegami fryzjerskimi są słabe, łamliwe oraz matowe. Nie należy dopuścić do takiego stanu, ponieważ późniejsza odbudowa włosów może okazać się trudna, żmudna oraz wymagająca wysokich nakładów finansowych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here