Obecnie praktycznie każda firma wystawia rocznie ogromną ilość faktur. Przedsiębiorca nie musi jednak tonąć w stosach papierów bo dziś możliwe jest wystawienie faktury online. W internecie aż roi się od programów pozwalających wystawiać faktury. Pozostaje jednak pytanie, jaki program do wystawiania faktur online wybrać.

Zawsze przy wyborze narzędzia należy brać pod uwagę jego zalety i ewentualne wady. Z pewnością bardzo ważne jest, aby tego typu program był niezawodny i prosty w obsłudze, tak by wystawianie faktur było możliwie jak najbardziej sprawne. Zależy również czy przedsiębiorcy zależy tylko na podstawowych funkcjach, jakie dany program oferuje, czy chcieliby za pomocą tego programu przygotowywać również inne dokumenty. Jednym z najlepszych i najnowocześniejszych obecnie jest program do fakturowania wfirma.pl. Za jego pomocą można wystawiać każdy rodzaj faktury w kilku wersjach językowych i w wielu walutach.
Wystawioną fakturę można oczywiście wydrukować lub zapisać w formacie PDF. Coraz częściej używa się bowiem podpisu cyfrowego na e-fakturze.

Są jednak branże, w których nadal stosuje się faktury wypisywane ręcznie długopisem na przeznaczonych do tego specjalnych formularzach. Chodzi przede wszystkim o branżę rolniczą. Jeśli przedsiębiorca kupuje od rolnika na przykład bydło czy zboże i przyjeżdża na miejsce własnym transportem, wypisuje ręcznie ilość, wagę itp. na przeznaczonych do tego właśnie takich specjalnych formularzach. Zarówno rolnik, jak i przedsiębiorca muszą jednak później przez dłuższy czas przechowywać te faktury.

Jeśli ktoś decyduje się założyć przedsiębiorstwo, musi się liczyć z tym, że będzie musiał wystawiać prawdopodobnie bardzo dużo faktur. Wybór odpowiedniego programu, który usprawni ten proces, jest więc bardzo ważny. Pozwoli on nie zgubić się w formalnościach związanych z prowadzeniem firmy, a doskonale wiadomo, że obecni przedsiębiorcy nie mają łatwo w związku z dużą biurokracją. Program do wystawiania faktur online, który będzie funkcjonalny i prosty w obsłudze, na pewno się więc im przyda.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here