Odpowiednie meble będą długo pełnić swoją rolę – warto postawić na funkcjonalne, solidnie wykonane, wytrzymałe i estetyczne meble z drewna. To ponadczasowy wybór, elegancja i klasyka – poniżej znajdziesz ich zalety.

Dopiero urządzasz wnętrze? A może planujesz remont lub zmianę aranżacji? Do wyboru są różne meble – wykonane z różnych materiałów, w rozmaitych kolorach i o odmiennych designach. Popularne jest drewno, MDF, płyta fornirowana, szkło –poniżej znajdziesz kilka powodów, które przemawiają za meblami drewnianymi. Piękne stylowe blaty dębowe, komoda z drewna lub szafa to gwarancja wysokiej jakości i trwałości.

Wytrzymałość i trwałość

Blat kuchenny z drewna czy inne meble z tego naturalnego materiału będą służyć przez wiele lat. Wyjątkowa trwałość jest jedną z ich najważniejszych zalet – są bardzo wytrzymałe i solidne. Inwestycja w takie elementy wyposażenia na pewno się zwróci. Co prawda drewno wymaga pielęgnacji i impregnacji, ale nie jest ona problematyczna ani czasochłonna.

Staranna pielęgnacja sprawia, że meble z drewna wyglądają jak nowe, a z czasem zyskują charakteru. Jeśli wybierasz drewno, warto całą aranżację skomponować na jego bazie – czyli zakupić blaty dębowe zarówno do kuchni i łazienki, szafę z drewna litego, komodę i inne elementy wyposażenia.

Drewno jako materiał naturalny

Drewno jest naturalnym tworzywem, pochodzącym ze źródeł odnawialnych. Jest bezpieczne, naturalne i zdrowe – a bejce czy ekologiczne lakiery, które nakłada się na jego powierzchnię, nie są szkodliwe dla człowieka. Ponadto drewno nie przyciąga wiele kurzu, dlatego też sprawdzi się dla alergików – nie powinna wywołać reakcji alergicznych. Kolejnym jego atutem jest higroskopijność, czyli zdolność do absorbcji wilgoci.

Meble z drewna są unikalne i oryginalne, gdyż każdy kawałek drewna jest inny – ma inny odcień, fakturę i układ słojów, co jednak stanowi jego ogromną zaletę i świadczy o jego niepowtarzalności. Blat dębowy na wymiar będzie zatem praktycznym meblem w kuchni czy łazience, ale też stylowym elementem wystroju.

Uniwersalny wybór

Drewno pasuje do innych materiałów – na przykład blat kuchenny z drewna, szklane dodatki czy metalowe wykończenia współgrają ze sobą idealnie. Łączy się niemal z każdym tworzywem i pasuje do wielu wnętrz. Prosty komplet drewnianych mebli do kuchni i blaty dębowe pozwolą też na aranżacyjne eksperymenty. Czasami wystarczy zmienić dodatki oraz tekstylia, aby uzyskać nową jakość.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here