Problemy natury prawnej mogą dotknąć niemal każdego człowieka. Nie musi to być od razu sprawa w sądzie. Niekiedy chodzi o zredagowanie urzędowego pisma, sytuacja może również dotyczyć mediacji przedrozwodowych lub doradztwa np. w zakresie certyfikacji. W wypadku, kiedy dostęp do prawnika jest ograniczony, warto skorzystać z tzw. e-pomocy.

Profesjonalne usługi prawne świadczone przez Internet

W dzisiejszych czasach Internet daje ogromne możliwości. Osoby, które potrzebują fachowej pomocy w zakresie obowiązującego prawa mogą z powodzeniem wykorzystać sieć internetową, aby nie tylko zdobyć informacje na temat adwokatów, kancelarii prawnych, czy też danych kontaktowych i czasu pracy prawniczych biur. Tutaj można również znaleźć platformy, które oferują usługi prawne m.in. w zakresie doradztwa oraz przygotowywania dokumentacji. Serwisy są obsługiwane przez wykształconych prawników, którzy specjalizują się w określonych dziedzinach.

Kiedy warto zwrócić się do wirtualnej kancelarii prawnej?

W momencie, kiedy potrzebna jest jedynie porada lub zredagowanie dokumentacji, warto zastanowić się nad skorzystaniem z wirtualnych usług prawnych. Zazwyczaj e-analiza lub czat z mecenasem są nieco tańsze niż spotkanie face-to-face. Obecnie wiele serwisów jeszcze przed przygotowaniem porady, przesyła jej wycenę. Wystarczy jedynie zadać pytanie lub opisać problem, a w informacji zwrotnej otrzymuje się kwotę za usługę. Jeżeli klientowi nie odpowiada jej wysokość, może zrezygnować nie ponosząc żadnych kosztów. Usługi prawne świadczone przez Internet obejmują m.in. takie dziedziny, jak prawo spadkowe, rodzinne, cywilne, karne, pracy i administracyjne, celne, wyznaniowe oraz wiele innych.

Zasady bezpieczeństwa w kontaktach z e-kancelarią

Bezpieczeństwo w sieci to podstawa, szczególnie jeśli prawnikowi trzeba wysłać dokumenty pełne danych, obejmujących stan majątkowy lub opisujących sprawy karne. Jeżeli serwis nie został już wcześniej przetestowany przez znajomych, należy dokładnie zapoznać się ze stroną internetową. Niepokój powinien wzbudzić brak danych kontaktowych, a zamiast nich jedynie formularz, umożliwiający wysłanie e-maila. Ponadto wirtualna kancelaria powinna zawierać sylwetki prawników oraz radców prawnych, z którymi współpracuje, z wyszczególnieniem ich specjalizacji oraz możliwości kontaktu z konkretną osobą.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na aliantlaw.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here