Rok 1996 był przełomowym rokiem w Polsce dla współczesnej telefonii komórkowej. Właśnie w tym czasie pojawili się pierwsi operatorzy GSM czyli Era oraz Plus. Ten drugi wykazał się zdecydowanie większą innowacyjnością, dzięki czemu świetnie radzi sobie po dziś dzień i wciąż cieszy się ogromną ilością klientów.

Początkowo telefony były dostępne tylko i wyłącznie w pakiecie abonamentowym zaś klient musiał okazać zaświadczenie o zatrudnieniu bądź kartę kredytową, wobec czego posiadanie komórki było kosztowne, skomplikowane i nie każdy mógł sobie pozwolić na taki luksus. Dziś praktycznie każdy z nas posiada komórkę i zdecydowana większość ma także dostęp do Internetu.

Obecnie do wyboru mamy kilka sieci komórkowych

Najpopularniejszymi z nich są: Plus, Orange, T-Mobile i Play. Dzisiaj skupimy się na pierwszej z nich, która jest liderem i pionierem niektórych oferowanych przez siebie usług.

Plus jest siecią telefonii komórkowej, a jej operatorem jest Polkomtel. Działa od 1996 roku i w jej ofercie znajdują się usługi telekomunikacyjne dla klientów zarówno indywidualnych jak i biznesowych. Najważniejszymi usługami są: Plus Abonament, Plus Mix, Plus na Kartę, Plus Internet oraz Plus Firma. Polkomtel jest wiodącym operatorem w Polsce i liderem technologii LTE poprzez korzystanie z najbardziej nowoczesnych rozwiązań. Ponadto wchodzi w skład Grupy Cyfrowy Polsat, która jest największą grupą medialno-telekomunikacyjną.

telefon w plusie

Polkomtel jako pierwszy wraz z Cyfrowym Polsatem wprowadził komercyjne usługi dostępu do Internetu w technologii LTE. Obecnie operator skupia się głównie na rozwijaniu swoich usług dotyczących mobilnego dostępu do Internetu.

Klienci często zadają sobie nawzajem na różnych forach pytania dotyczące najróżniejszych kwestii odnośnie sieci. Należy jednak wiedzieć, że niemal każda z nich posiada na swojej stronie zakładkę o najczęściej zadawanych pytaniach, w której szczegółowo na nie odpowiada. Jest to zdecydowanie bardziej rzetelne źródło informacji niż pytanie siebie nawzajem na forach, gdzie rzadko można spotkać osobę odpowiednio kompetentną do wypowiedzenia się na dany temat.

Jednym z przykładowych najczęściej zadawanych pytań w przypadku sieci Plus jest „jak sprawdzić ilość doładowań w plusie„. Aby się tego dowiedzieć wystarczy wysłać SMS o treści „PZ” na numer 2585. Na tym przykładzie widzimy, że odpowiedzi na dręczące klientów pytania zazwyczaj są bardzo proste i szybkie i nie ma konieczności dzwonienia do konsultantów czasem bardzo długo oczekując na ich dostępność. Zanim dokonamy więc połączenia, warto sprawdzić czy już ktoś podobnego problemu nie miał i nie zostało to odpowiednio wyjaśnione na stronie należącej do sieci telekomunikacyjnej.

Na witrynie Plusa możemy oprócz tego sprawdzić i wykonać wiele innych czynności. W dzisiejszych czasach, aby zarejestrować się w sieci, przenieść obecną do nowego operatora czy przedłużyć umowę wcale nie trzeba udawać się do punktu stacjonarnego. Praktycznie wszystko możemy zrobić przez Internet.

Jest to niesamowicie wygodne rozwiązanie, dzięki któremu zaoszczędzimy czas i bardzo często nerwy, gdyż kolejki u operatorów bywają zazwyczaj dość długie. Po złożeniu danego zamówienia oczekujemy na ewentualny wybrany przez nas sprzętu wraz z umową, która przesyłana jest kurierem i którą należy wówczas przy nim podpisać i przekazać z powrotem.

ilość doładowań w plusie

W obecnych czasach niemal każdy posiada już komórkę i nierzadko dostęp do Internetu. Każdy operator ma swoją rzeszę fanów, którzy często zarejestrowani są po kilkanaście lat i nie zamierzają zmieniać sieci, bo są z niej wystarczająco zadowoleni. Plus również posiada swoich stałych klientów, którym za lojalność oferuje często bardzo fajne promocje czy coraz lepsze warunki przy podpisywaniu kolejnych umów.

Jeśli z jakichś powodów ktoś nie posiada jeszcze telefonu i nie jest zarejestrowany w żadnej sieci komórkowej, to z pewnością powinien zainteresować się ofertą operatora Polkomtel, gdyż jest to jeden z pionierów usług telekomunikacyjnych w Polsce oraz liderem technologii LTE.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here