Dostęp do internet na telefonie komórkowym lub smartfonie jest dzisiaj tani i wydaje się, że jest już czymś absolutnie oczywistym. Dlatego dziś sprawdzimy w jaki sposób, po kupnie karty telefonicznej, możemy aktywować na niej dostęp do internetu. Ten bowiem nie zawsze jest aktywny od początku, a nawet jeśli, to może prowadzić do tego, że szybko znikną nam wszystkie pieniądze z konta. Dlatego też najlepiej jest wykupić sobie pakiet internetowy, który zawiera określoną ilość danych do wykorzystania.

Na tapetę weźmiemy jednego z najbardziej popularnych dziś operatorów komórkowych, jakim jest sieć Play. Możliwość wykupienia pakietu dostępu do internetu jest tam możliwa przynajmniej na kilka sposobów. Tak, więc jeśli ktoś się zastanawia, jak wykupić internet w Play, to ten poradnik z pewnością mu pomoże. Tak więc najpierw zastanówmy się w ogóle, w jaki sposób najlepiej wykupić pakiet internetowy.

Otóż jest kilka rodzajów takich pakietów u tego operatora. Mamy pakiet o wielkości 600 megabajtów, który kosztuje pięć złotych. Następnie mamy pakiet 2 gigabajtów, którego koszt to dziewięć złotych. Jest też pakiet aż 6 gigabajtów, którego koszt wynosi w tym przypadku dwadzieścia złotych. Pakiety ważne są miesiąc i dlatego też tutaj istotne jest, by nie zapomnieć ich przedłużyć po miesiącu.

smartfon

Jednak, jeżeli nie chcemy o tym pamiętać, możemy wybrać wersję przedłużającą się automatycznie. Co jest bardzo ważne, pakiety przedłużające się samodzielnie nie są droższe od tych jednorazowych, a niewykorzystana ilość danych w danym miesiącu sumuje się i przechodzi na kolejny miesiąc. Jest to coś bardzo ciekawego i z pewnością wiele osób to doceni, bo niewiele operatorów daje nam taką opcję.

Tak więc teraz sprawdzimy, w jaki sposób wykupić odpowiedni pakiet. Wydaje się, że najlepszym wyjściem z sytuacji jest wykorzystanie aplikacji mobilnej. Aby to zrobić, trzeba najpierw zarejestrować się na stronie Play24, a następnie zainstalować samą aplikację. Podajemy w niej login i hasło z wyżej wymienionego serwisu, a następnie otwieramy dane naszego konta.

Jak wykupić internet w Play korzystając z aplikacji?

Otóż musimy przejść do kategorii „Pakiety” i tam odszukać satysfakcjonujący dla nas pakiet internetowy. Gdy już to zrobimy, klikamy odpowiednią opcję i pakiet zostaje wykupiony. To jednak nie wszystko, musimy najpierw mieć dość środków na koncie, a więc musimy sobie je uprzednio doładować. W tym celu należy zrobić przelew prosto z banku lub kupić doładowaniu np. w kiosku.

Gdy mamy już środki należy wykonać wszystkie te opcje, które opisaliśmy wyżej i wtedy pakiet znajdzie się na naszym koncie, a my będziemy mogli z niego korzystać. W aplikacji możemy na bieżąco podglądać ile jeszcze megabajtów bądź gigabajtów pozostało nam do końca miesiąca, czy też do końca okresu ważności pakietu.

Kolejną opcją wykupienia pakietu jest skorzystanie z kodów typu USSD. Są to kody takie, jak te które są przeznaczone między innymi do sprawdzania stanu konta, bądź tego ile zostało nam jeszcze pakietów. Na przykład wpisujemy wtedy kod *101# lub *108# i klikamy wyślij, bądź wciskamy zieloną słuchawkę. Jak wykupić internet w Play za pomocą kodów? Najpierw otwieramy główne menu, wpisując kod *100# i akceptując zieloną słuchawką, tak jakbyśmy chcieli wykonać połączenie.

internet w play

Otworzy się nam menu, po którym poruszamy się za pomocą cyfr, które musimy wpisywać w odpowiednią ramkę i każdorazowo potwierdzając wybór zieloną słuchawką (lub klawiszem, którym wykonujemy połączenie). Gdy dotrzemy do odpowiedniej opcji, akceptujemy wybór pakietu i to wszystko, dane lądują na naszym koncie i możemy korzystać z internetu. Co ważne, krótkie kody USSD będą działać nawet wtedy, gdy nie mamy jeszcze w ogóle dostępu do internetu na telefonie. Aplikacja wtedy nam nie pomoże.

Ostatnią opcją na wykupienie pakietu internetowego jest zalogowanie się do serwisu Play24 na komputerze. Ta opcja też jest dobrym wyjściem z sytuacji wtedy, gdy nie mamy jeszcze aktywowanego dostępu do internetu w komórce. Musimy tam wykupić odpowiedni pakiet poruszając się po menu podobnym jak to, które mamy w aplikacji mobilnej. Od razu możemy tam doładować konto, wykorzystując między innymi przelew bankowy.

Jeśli ktoś pyta jak wykupić internet w Play, to mamy nadzieję, że przedstawione powyżej trzy niezależne metody będą satysfakcjonujące. Jeżeli jednak nadal nie jesteśmy pewni jak sobie poradzić, to najlepiej zadzwonić do biura obsługi klienta (BOK) i poprosić konsultanta by aktywował dla nas odpowiedni pakiet. Możemy też odwiedzić jeden z salonów Play, które znajdują się między innymi w dużych centrach handlowych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here