Czeka Cię podpisywanie aktu notarialnego? Zamierzasz kupić lub sprzedać nieruchomość i zastanawiasz się u jakiego notariusza sfinalizować transakcję? Nigdy nie korzystałeś z usług prawniczych i czujesz się zagubiony ilością kancelarii notarialnych w swoim mieście? Jeżeli tak to koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem odnośnie tego jak dobrze i szybko wybrać odpowiedniego notariusza lub kancelarię notarialną!

Od czego rozpocząć swoje poszukiwania idealnego notariusza?

Po pierwsze, jeżeli możesz nie zaczynaj od szukania notariusza w internecie. W sieci najprawdopodobniej w pierwszej kolejności natkniemy się na reklamowane i wysoko pozycjonowane najdroższe kancelarie, a nie zawsze to co najdroższe i najbardziej luksusowe jest najlepsze. Jeżeli mamy znajomych, którzy w przeszłości mieli jakiekolwiek doświadczenie z notariatem to zapytajmy się ich o poradę, Być może byli zadowoleni i są w stanie dać nam namiary na notariusza, który ich obsługiwał.

Co jeżeli nikt z naszych znajomych czy rodziny nie jest nam w stanie nikogo polecić?

W takim przypadku jesteśmy zmuszeni do rozpoczęcia poszukiwań w internecie. Jednak pamiętajmy o tym, o czym pisaliśmy wyżej- nie skupiajmy się na wynikach wysoko pozycjonowanych przez wyszukiwarkę intranetową. Warto zasięgnąć opinii i porady na prawniczych forach internetowych. Często notariusze posiadają swoje strony internetowe na facebooku dzięki czemu możemy zapoznać się z zamieszczanymi tam opiniami. Nie trzeba chyba tłumaczyć, że te bardzo negatywnie ocenianie kancelarie radzimy omijać szerokim łukiem. Poświęć na szukanie odpowiedniej kancelarii kilka dni, dokładnie przeszukuj fora i różnego rodzaju strony z opiniami, ludzie bardzo chętnie polecają dobre jakościowo usługi, ale także ostrzegają przed tymi niskiej i złej jakości. Z pewnością uda Ci się wyselekcjonować wiele kancelarii ze świetnymi rekomendacjami.

Na co zwrócić uwagę podczas wizyty u notariusza?

Podczas podpisywania dokumentów w kancelarii nie bój się zadawać pytań, które Cię nurtują. Jeżeli nie rozumiesz jakiegoś zagadnienia prawnego to nie krępuj się i śmiało się o nie pytaj. Notariusze są po to, żeby podczas Twojej wizyty udzielić Ci jak najlepszej usługi. Jeżeli notariusz ignoruje Twoje pytania i zbywa Twoje wątpliwości to zrezygnuj z jego usługi. Pamiętaj także, że notariusze posługują się widełkami cenowymi, więc śmiało negocjuj z nimi cenę. Powodzenia!

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na notariuszadamrobak.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here