Problemy z karaluchami ma wiele osób i nie za bardzo wiadomo jak sobie z tym poradzić. W wielu przypadkach mylimy karalucha z prusakiem. Dawniej w szpitalach karaluchy to była norma i niestety dzisiaj też się może zdarzyć, że ktoś do domu takie zwierzątko przyniesie. Problemem jest to, że jeden karaluch może szybko przerodzić się w całą kolonię. Często w blokach dochodzi do takich sytuacji, że ktoś w ubraniach albo w swojej torbie przenosi jednego czy dwa karaluchy.

Wentylacja działa bardzo dobrze, a zatem właśnie przez to przeniosą się dorosłe osobniki do pozostałych mieszkań. Mamy wtedy poważny problem. Ludzie wstydzą się wtedy o tym mówić i robactwo się rozpatrzenia po całym bloku czy domu. Zamiast od razu zgłosić to do organów, które mają działać to czekamy, bo nie chcemy żeby nas posadzili, że to się zaczęło u nas.

Można również powiedzieć o karaluchach coś dobrego, a tak przynajmniej uważają Grecy. Dla nich posiadanie karaluchów to oznaka, że mają dobrobyt i dużo jedzenia. Każdy ma inne podejście do tego tematu, ale pełzające robactwo po naszym mieszkaniu to nic dobrego i trzeba się tego bardzo szybko pozbyć. Wtedy można będzie swobodnie żyć, a na pewno na tym nam zależy.

Jak wygląda karaluch?

Dorosły karaluch ma około trzech centymetrów długości. Można go poznać po tym, że ciało ma błyszczące. Jeśli chodzi o kolor to może to być rudy, czarny, a nawet brunatnoczarny. Krótko mówiąc, jeśli biega nam po podłodze coś większego to wiemy, że jest to karaluch. Prusaki są o wiele mniejsze i mają inny kolor. Karaluchy rozmnażają się bardzo szybko i na naszej planecie jest ich naprawdę bardzo dużo.

karaluchy

Miejmy nadzieje, że my nigdy w naszym domu nie będziemy musieli walczyć z karaluchami, bo to nic przyjemnego. Nie da się jednak wszystkiego przewidzieć, bo o ile my możemy tego robaka nie przynieść do domu to może to zrobić ktoś inny. Najbardziej trzeba uważać na osoby, które pracują w służbie zdrowia. One są mocno narażone na przynoszenie takich osobników do domu. Dokładne przeglądanie czy nie mamy pasażera na gapę nam się opłaca, bo można wiele na tym zaoszczędzić problemów i kosztów.

Zwalczanie karaluchów

Karaluchy rozmnażają się bardzo szybko, ale ich pozbycie się to trudny proces. Na początku staramy się to robić we własnym zakresie, co oznacza, że będziemy stosować dostępne środki. Firmy, które zajmują się produkcją środków na mrówki czy na krety mają również coś na karaluchy. Niestety na dłuższą metę nie da to praktycznie nic. Im mamy więcej osobników w domu tym trudniej się ich pozbyć, a przecież one cały czas się rozmnażają i jeśli tego nie zastosujemy to niestety, ale mamy poważne problemy.

W takiej sytuacji trzeba będzie wezwać na miejsce kogoś, kto się na zabijaniu karaluchów zna lepiej od nas. Tylko w ten sposób uda nam się uzyskać ten efekt, na którym nam zależy. Chcemy pozbyć się wszystkich osobników, bo jeśli jeden zostanie to w krótkim czasie cała kolonia się odrodzi. My tego już nie chcemy, dlatego działamy skutecznie tu i teraz.

Co należy zrobić?

Na pewno trzeba będzie wybrać firmę, która przyjdzie na miejsce. Wystarczy znaleźć ofertę na dezynsekcję i wtedy możemy spać spokojnie. Oczywiście musi to być firma z dużym doświadczeniem, która będzie wiedziała gdzie szukać karaluchów. W przypadku bloków gdzie mamy kilka czy kilkanaście zarażonych mieszkań wszystkich mieszkańców i wszystko, co żywe trzeba będzie wyprowadzić. W ten sposób zabite zostaną tylko karaluchy. Trzeba się naprawdę na tym znać żeby można było dotrzeć do tych miejsc, w których karaluchy mają jaja.

karaluch

Jeśli się tego nie zrobi to cała akcja pójdzie na marne, a na pewno takiego rozwiązania nie chcemy. My chcemy spać spokojnie i nie zastanawiać się czy jak wejdziemy w nocy do kuchni i zapalimy światło to zobaczymy setki karaluchów. Każdy, kto przeżył wizytę tych osobników w swoim domu nie chce żeby się to kiedykolwiek powtórzyło. Cena za takie zadanie do wykonania będzie bardzo różna i wszystko będzie zależne od powierzchni. Z drugiej strony nie martwmy się ceną tylko efektami.

Jeśli to przyniesie nam efekty, jakich się spodziewaliśmy i mamy wreszcie spokój to warto było te pieniądze wydać. Firmę, która się tym wszystkim zajmie znajdziemy w każdym większym mieście, co tylko pokazuje, że to jest problem, który dotyczy wielu osób. Trzeba jak najszybciej z tym walczyć i robić to bardzo skutecznie, a wtedy szanse na to, że nigdy się to nie powtórzy są o wiele większe. Najlepiej już teraz zadzwonić do takiej firmy, a wtedy powiedzą nam jak to wszystko ma wyglądać.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here