Dzisiaj bez konta bankowego nie da się normalnie żyć. Nawet osoby starsze, które pobierają emerytury i renty zostały wręcz zmuszone do tego żeby posiadać takie konto Dzisiaj ZUS w ten sposób przesyła im pieniądze i nie trzeba czekać na listonosza jak to miało miejsce dawniej. W takiej sytuacji trzeba będzie dowiedzieć się jak założyć konto żeby mieć ten problem z głowy.

Nie jest to dzisiaj trudne i nawet, jeśli jest to starsza osoba to na spokojnie sobie z tym poradzi. Cały proces zakładania konta jest krótki, dłużej nam się zejdzie załatwianie formalności dotyczących przekazywania numeru konta czy to pracodawcy czy do ZUS. Trzeba to zrobić szybko tak żeby wszyscy na czas mogli nam wpłacać należności. W ten sposób pieniądze trafią na nasze konto i będzie można z tego skorzystać.

Łatwy sposób na założenie konta

Jeśli mamy blisko do banku to można będzie założyć konto bezpośrednio w placówce, którą wybraliśmy. Musimy mieć przy sobie dowód osobisty i nic więcej. Wybieramy takie konto, jakie nas interesuje. Banki mają bardzo dużo kont do wyboru, dlatego idąc tam zapoznamy się z całą ofertą i będziemy wiedzieli, na co konkretnie można postawić żebyśmy jak najwięcej na tym zyskali. Po tym jak pójdziemy na miejsce i mamy już upatrzony rodzaj konta, jaki nas interesuje to dajemy dowód osobisty i pracownik wszystkim się zajmuje.

Drukuje się umowy i wiele innych papierków, które trzeba będzie podpisać. W większości banków trzeba czekać na kartę debetową dwa czy trzy tygodnie. Od razu można korzystać z płatności internetowej, dlatego nie będziemy mieć z tym żadnych problemów. Jeśli nie chcemy chodzić po bankach albo żeby tam pójść to czeka nas długa wycieczka to trzeba będzie sprawę załatwić przez Internet. Nie da się konta załatwić od tak wpisując jakiekolwiek dane. To wszystko będzie bardzo dokładnie sprawdzane, a umowa przyjdzie do nas poprzez firmę kurierską.

pieniądze

Podpisujemy umowę i kurier z tym wraca do banku. W krótkim czasie konto jest uruchomione i można będzie z niego korzystać. Oczywiście ta opcja mimo tego, że jest łatwiejsza do wykonania, bo nie idziemy do baku to wiąże się z tym, że trzeba będzie trochę poczekać. Jeśli nam się spieszy to nie pozostaje nam nic innego jak udać się do jednej z placówek i tak od ręki wszystko zostanie załatwione. Mamy wybór i mamy możliwości, dlatego trzeba będzie się zastanowić, co nam się bardziej opłaca i co spełnia nasze wszystkie wymagania.

Na co zwracać uwagę wybierając bank?

Często nie sprawdzamy w ogóle oferty poszczególnych banków. To złe podejście do tego tematu, ponieważ jeśli nie sprawdzamy to można wybrać coś, co będzie nas sporo kosztowało. Skoro zakładamy konto to wybieramy opcje płatną czy darmową? Na pewno w przypadku kont prywatnych nie chcemy nic płacić, bo, po co? W interesie banku jest to żeby nas zachęcić do wybrania ich oferty. Dzisiaj banki za założenie konta płacą nawet pieniądze.

Można polecać konta znajomym i tym samym można będzie na tym sporo zarobić. Ważne jest również to, jaka będzie opłaca za kartę, którą otrzymamy. Jeśli to karta, która jest darmowa to bardzo dobrze, ale często pod tym się coś kryje. Można za darmo z niej korzystać, ale pod warunkiem, że wykonamy pięć transakcji w skali miesiąca. To nie jest dużo, bo jeśli korzystamy z konta to nie będzie dla nas problemem.

Jeśli nie uda nam się wykonać tylu transakcji to konto będzie obciążone kilkuzłotową opłatą. Czytajmy bardzo dokładnie regulamin, a wtedy będziemy wiedzieć, o co w tym chodzi. Chcemy jak najmniej na tym stracić, a jak najwięcej na tym zyskać, dlatego jeśli czegoś nie wiemy to trzeba pytać. Można do tego wykorzystać Internet, bo tam znajdziemy mnóstwo odpowiedzi, które na pewno rozjaśnią nam wiele spraw.

konto w banku

Nasze konto bankowe

Konto w banku to pełna swoboda, bo dzisiaj większość transakcji odbywa się poprzez płacenie kartą. Nie musimy mieć przy sobie gotówki tylko karty. Nie ma znaczenia czy jesteśmy w kraju czy zagranicą to można będzie z takiej karty korzystać. Nie musimy mieć obcej waluty na koncie, bo bank automatycznie sam sobie to przelicza i często jest to bardziej opłacalne niż gdybyśmy sami korzystali z kantoru wymiany walut.

Bez konta nie otrzymamy dzisiaj pensji, dlatego musimy mieć, chociaż jedno konto. W rzeczywistości takich kont mamy przynajmniej kilka, dlatego wiele osób ma duże doświadczenie w zakładaniu kont. Pierwszy raz zawsze jest najtrudniejszy, a później już sami wiemy, na co trzeba zwracać uwagę i które konkretnie oferty mogą spełnić nasze wszystkie wymagania i na tym wiele dla siebie zyskamy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here