Z czym kojarzycie paintball? Z pistoletami na kulki, z tryskającą farbą, z czatowaniem na wroga, uciekaniem przed gradem pocisków? Czyli z dobrą zabawą! Takie same skojarzenia mają turyści, którzy szukając w Zakopanem atrakcji postanawiają właśnie tak spędzić kilka godzin. I nie żałują tego ani trochę.

Jak było, jak jest

Paintball, czyli walka na karabiny strzelające farbą, to rozrywka powstała około 40 lat temu. Początkowo kojarzona była głównie z osobami mającymi zacięcie militarne. Lubiącymi walkę i strzelanie, broń, survival, często nawet na co dzień chodzącymi w wojskowych „ciuchach”. W miarę wzrostu popularności tego sportu przestał on być tak hermetyczny, choć oczywiście podział na amatorów i profesjonalistów jest widoczny, zarówno w podejściu jak i umiejętnościach.

Obecnie do paintballu przekonuje się coraz więcej osób, znajdując w nim świetną rozrywkę, najczęściej okazjonalną. Na tą pozorowaną walkę dają się skusić się przy okazji wczasów, wolnych weekendów, w ramach rodzinnej czy przyjacielskiej zabawy praktycznie wszyscy. Strzelają do siebie kobiety, mężczyźni, również dzieci. Wszyscy, którzy chcą poczuć ducha dobrej zabawy, rywalizacji i satysfakcji, jaką daje wygrana bitwa. Również turyści odwiedzający Zakopane bardzo często poświęcają kilka godzin, by na polu firmy https://www.mountain.pl/ wyładować emocje i odreagować stres codzienności.

Bezpiecznie i emocjonująco

W odróżnieniu od prawdziwych wojen, w których oby nikt z nas nie musiał brać udziału, te pozorowane są bezpieczne. Udawane. Bez ofiar, a nawet przegrani mają wielką satysfakcję z samej walki i możliwości uczestniczenia w bitwie.

Uczestnicy ubrani są w stroje ochronne, maski chroniące oczy i twarz tak, by zminimalizować ryzyko jakichkolwiek urazów. I choć farba leje się strumieniami, to nadal jest to tylko zabawa. Świetna okazja by zmierzyć się ze sobą, poczuć ducha rywalizacji w stopniu, który w innych grach w zasadzie nie jest możliwy. No bo w jakim innym sporcie można wpakować kulkę między oczy męża czy strzelić w plecy żonie? Celnymi strzałami przełamać natarcie wrogów – przyjaciół, i wspominać to później wspólnie przy ognisku albo w karczmie?

Warto się skusić na tą zabawę. I bez znaczenia, czy już to kiedyś robiliście czy nie. Oferta pola paintballowego w Zakopanem, https://www.mountain.pl/zakopane/paintball/, skierowana jest bowiem dla wszystkich. Dostępnych jest wiele scenariuszy, w tym specjalne dla kobiet i dzieci. A samo pole również daje duże możliwości. Szczególnie warta uwagi jest wersja leśna (woodpaintball), odbywająca się w naturalnym środowisku, idealna do podchodów, przyczajek, zasadzek i maskowania. Tam można poczuć się jak bohater jednego z filmów akcji, nasłuchując trzaśnięcia gałązki i wypatrując błysku oporządzenia wśród listowia.

To coś więcej niż zabawa. To przygoda jedyna w swoim rodzaju.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here