Jak dobrze zorganizować pogrzeb?

0
723

Odejście z tego świata bliskiej nam osoby sprawia, że przeżywamy jej stratę i wspominamy najprzyjemniejsze chwile z nią związane. Jest to bardzo trudny okres dla rodziny, jak i osób, które utrzymywały kontakt z taką osobą. Organizacja pogrzebu nie należy do najprostszych, ponieważ jest to tylko pogłębianie smutku, jednak musimy zrobić wszystko, by zapewnić „ostatnią drogę” nieboszczykowi. Jakie czynności powinny towarzyszyć organizacji pogrzebu w Lublinie? Zapraszamy do lektury naszego artykułu.

O czym należy pamiętać przy organizacji pogrzebu w Lublinie?

Wspomnieliśmy już, że sytuacja, w której musimy pochować bliską nam osobę nie należy do najprostszych. Żal, który towarzyszy odejściu członka rodziny, czy znajomego sprawia, że przez jakiś czas myślimy o tej osobie, a nawet się za nią modlimy. Pamiętać jednak należy, że trzeba zorganizować wszelkie formalności z organizacją pogrzebu takie jak:

  • transport ciała do domu pogrzebowego czy też kaplicy
  • przechowania ciała w chłodni
  • toaleta ciała zmarłego i odpowiednie przygotowanie do pochówku
  • pomoc w wypełnieniu niezbędnej dokumentacji
  • przewóz ciała na cmentarz
  • organizacja nagłośnienia

Zdecydowanie człowiek nie jest w stanie wziąć na siebie sam takiej odpowiedzialności i bardzo dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług takich profesjonalistów jak https://www.styks.com.pl/, którzy odciążą Cię w tym trudnym dla Ciebie czasie i zajmą się powyższymi czynnościami.

Czym należy kierować się organizując pogrzeb w Lublinie?

Zanim zdecydujesz się na wybór zakładu pogrzebowego, który pomoże w organizacji ceremonii pogrzebowych, w pierwszej kolejności zasugeruj się opiniami, które są dostępne na Internecie, jak również możesz poprosić o radę swoich bliskich. Zakład pogrzebowy Styks dba o swoich klientów zarówno przed pochówkiem, jak i po. Rozumiemy, że odejście osoby jest często tragedią, z którą poradzenie sobie może nie być łatwe.

Przy organizacji pogrzebu warto kierować się również rodzajem usług i ich formą – coraz większa liczba zakładów oferuje tzw. mobilne biura pogrzebowe. Ważną czynnością jest wybór pochówku, czy będzie to kremacja, czy też tradycyjny pochówek – firma Styks współpracuje z krematoriami wyposażonymi w salę pożegnań umożliwiającą ostatnie spotkanie ze zmarłym.

Styks załatwia wszelkie formalności w USC i na cmentarzach, a koszty pogrzebu rozliczane są bezgotówkowo w ramach zasiłku z ZUS, KRUS i MSWiA. Zasiłek pogrzebowy jest wypłacany przed pogrzebem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here