Nowoczesne hale produkcyjne powinny być dostosowane do rodzaju prowadzonej w niej działalności i do zmieniających się celów biznesowych przedsiębiorcy. Najlepsze są te wykonane ze stalowej konstrukcji, ponieważ są ergonomiczne, funkcjonalne, wytrzymałe i bezpieczne dla pracowników i maszyn. Hale ze stali można modyfikować i dostosowywać je do zmieniających się potrzeb, takich jak powiększający się park maszynowy czy otworzenie nowej linii produkcyjnej. Z tego względu mają zdecydowaną przewagę na konstrukcjami murowanymi.

Hala produkcyjna – co uwzględnić przy jej projektowaniu?

Hale produkcyjne mogą się bardzo różnić dlatego przy ich projektowaniu należy uwzględnić wiele czynników. Do najważniejszych zaliczają się oczywiście wymiary, ale to nie wszystko. Projektanci muszą wiedzieć czy w hali będą pracowały maszyny, czy będą linie produkcyjne, jakie będzie przeznaczenie hali, ile miejsca wydzielić na przestrzeń biurową i zaplecze socjalne. W przypadku składowania produktów trzeba pomyśleć o części magazynowej. Ważne jest także odpowiednie oświetlenie i nagrzanie hali, aby pracownicy produkcyjni mieli zapewnione odpowiednie warunki do pracy.

Hala produkcyjna na miarę potrzeb

Projekt hali musi uwzględniać obowiązujące normy bezpieczeństwa. Po uzgodnieniu wielkości hali i innych, istotnych parametrów projektanci mogą przystąpić do wykonania projektu. Powinien on być oparty na najnowocześniejszym oprogramowaniu, które uwzględni wszystkie potrzeby Inwestora. Projekt musi być dostosowany do konkretnej lokalizacji i spełniać wysokie wymagania wytrzymałościowe, stawiane przez polskie normy. W oparciu o wszystkie dane, uzyskane od przedsiębiorcy projektanci stworzą projekt idealnie dopasowany do jego potrzeb jak tutaj: https://kobexstal.pl/pl/hale/hale-produkcyjne/

Jak zaprojektować funkcjonalną halę?

Budowa zakładu produkcyjnego to zadanie niełatwe dlatego najlepiej powierzyć je doświadczonym specjalistom, takim jak firma Kobexstal.

Oferujemy wykonanie profesjonalnego projektu, który zadba o najwyższą jakość planowanej konstrukcji. Nasz projekt hali magazynowej oferuje najnowocześniejsze rozwiązania konstrukcyjne, takie jak konstrukcje na bazie dwuteownika gorącowalcowanego, bez i ze stalowym ściągiem pomiędzy wiązarami czy konstrukcje kratowe. Oferujemy różne rodzaje obudowy, takie jak płyta warstwowa z wypełnieniem z poliuretanu, oraz płyta z wypełnieniem z wełny mineralnej, a także dodatkowe udogodnienia w postaci odpowiednio dopasowanych świetlików i okien, bram i drzwi. Dzięki temu obiekty produkcyjne będą się cechowały wysokim poziomem użyteczności.
Nasze hale są nie tylko funkcjonalne i bardzo wytrzymałe, ale wyróżniają się także atrakcyjnym designem – Kobexstal.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here