Jaki jest ekologiczny sposób mycia ścian po pożarze? Usuwanie tłustej sadzy po pożarze z wyposażania domu – najlepsze metody

Sprzątanie po pożarze w budynku mieszkalnym lub zakładzie produkcyjnym po wybuchu ognia nie jest łatwym zadaniem. Oprócz widocznej sadzy i unoszących się w powietrzu szkodliwych substancji, do wyczyszczenia dochodzą również ślady po użyciu środków gaśniczych. Nikt jednak nie chce stosować kolejnych środków chemicznych, które jeszcze bardziej podrażnią środowisko domowego zacisza, wyposażenie mieszkania lub znajdujące się w nim urządzenia. Jaki jest więc sposób na ekologiczne i przyjazne czyszczenie ścian po pożarze?

Ściany po pożarze. Jak je umyć?

Szczególnie trudnym elementem do wyczyszczenia po pożarze są ściany zwierające czarny osad. Na szczęście daleko nam do czasów, w których te zanieczyszczenia usuwało się drażniącymi i toksycznymi chemikaliami do czyszczenia kominków. Takie działania jeszcze bardziej wydłużały proces powrotu pomieszczeń do stanu jego używalności. Na całe szczęście na ratunek przyszło innowacyjne oraz ekologiczne rozwiązanie – metoda określana jako czyszczenie suchym lodem. Technologia ta w połączeniu z ozonowaniem pomieszczeń po pożarze daje bardzo dobre rezultaty. Stosujemy je łącznie, w celu usunięcia przykrego zapachu spalenizny znajdującego się w powietrzu, gdzie miał miejsce pożar. Obydwie metody są niezwykle wysoce skuteczne i zalecane w ramach procesu dekontaminacji obiektu zniszczonego przez ogień.

Czyszczenie suchym lodem po pożarze

Suchy lód (CO2) stosuje się w ramach kompleksowego usuwania szkód pożarowych oraz czyszczenia i dekontaminacji po pożarach, oraz nadpaleniach, a także wybuchach sadzy z kominków czy przewodów wentylacyjnych. Jest to innowacyjna i unikalna metoda czyszczenia ścian po pożarach, dostępna od niedawna również w naszym kraju. Zaletą mycia ścian suchym lodem, jest fakt, iż nie wpływa on negatywnie na środowisko, będą przy tym niedrogim i w pełni ekologicznym sposobem czyszczenia tłustej sadzy po pożarze. Sposób ten cechuje się precyzją, umożliwiającą dokładne wyczyszczenie ścian, podłóg, sufitów, czy przedmiotów codziennego użytku z sadzy po pożarowej w stosunkowo krótkim czasie. Te ostatnie są najczęściej jednym z głównych źródeł nieprzyjemnego zapachu po pożarze. Często są to przedmioty, których nie chcemy się pozbyć. Stanowią one źródło nie tylko smrodu spalenizny, ale również zagrożenie dla naszego zdrowia. Dzieje się tak, gdyż zawierają w sobie trujące toksyny wyzwolone podczas pożaru.

W zakładach produkcyjnych mamy zazwyczaj niezwykle drogi park maszyn przemysłowych, często wyprodukowany na specjalne zamówienia konkretnego klienta. Oczywiste jest, że ich odzyskanie jest sprawą najważniejszą, na równi z ponownym uruchomieniem produkcji. Suchy lód sprawdza się doskonale do oczyszczania maszyny przemysłowych z dioksyn i innych substancji smolistych.

Suchy lód nie niszczy czyszczonej powierzchni, a podczas czyszczenia nie wydziela się z niego wilgoć. Jest więc idealnym materiałem do oczyszczania wszelkich powierzchni wrażliwych na korozję oraz kontakt z wodą. Dodatkowo usuwa 99,9% zarodników pleśni. Jest to więc bardzo dobrym rozwiązaniem na skuteczne czyszczenie każdej powierzchni po pożarze.
Ekologiczne mycie suchym lodem – jak wygląda?
Podczas czyszczenia suchym lodem, nie powstają żadne toksyczne opary, zagrażające obsłudze urządzenia i dalej użytkownikom pomieszczeń. Ponadto, po myciu suchym lodem nie powstają żadne ścieki ani odpady wtórne, które należałoby zutylizować. Suchy lód przechodzi bezpośrednio do powietrza jako gazowe CO(2). Jedyne, co należy uprzątnąć po myciu suchym lodem, to resztki odspojonej sadzy ze ścian, która opadła na podłogę w trakcie czyszczenia.
Usługa profesjonalnego ozonowania pomieszczeń po pożarze
Sprzątanie po pożarze jest procesem długofalowym i warto zadbać o jego jakość. Często łączy się go z kolejnym sposobem neutralizacji brzydkiego zapachu po pożarze, czyli ozonowaniem. Metoda ta skutecznie usuwa zapachy po pożarze lub po wybuchu sadzy z komina. Warto jedna pamiętać, iż wymagane jest duże stężenie ozonu – minimum 40 ppm.
Profesjonalna pomoc przy sprzątaniu po pożarze
Jeżeli potrzebujesz fachowej pomocy przy czyszczeniu po pożarze,  usuwaniu trujących dioksyn wraz z likwidacją zapachu spalenizny po pożarze, warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy sprzątającej po pożarach Kastelnik.  Prowadzi ona usługę kompleksowego likwidowania szkód po pożarach oraz oferuje likwidację nieprzyjemnych zapachów i utylizację zniszczonego wyposażenia. Zakres działań tej firmy obejmuje obszar całego kraju, na plus jest również ich całodobowa infolinia telefoniczna.

Sprzątanie po pożarze Kastelnik 
Firma Kastelnik wysyła w ustalone miejsce specjalistów, którzy dokładnie fotografują zniszczenia, jakie spowodował żywioł, jakim jest ogień. Taka usługa jest całkowicie bezpłatna i świadczona jest w ramach prac związanych ze sprzątaniem po pożarze. Na podstawie wizji lokalnej sporządzany jest protokół oględzin miejsca zdarzenia i dokładny kosztorys prac. Wszystkie usługi są transparentne i klient zawsze wie, za co zapłaci. Kastelnik szanuje nie tylko swój czas, ale przede wszystkim czas klienta, który chce jak najszybciej otrzymać lokal w stanie gotowym do ponownego użytkowania. Przy pomocy najnowszej technologii czyszczenia suchym lodem, taką usługę wykonuje się sześć razy szybciej, niż w przypadku tradycyjnych metod czyszczenia przy użyciu ogólnie dostępnych środków chemicznych. Wszystko przebiega sprawnie i profesjonalnie.
[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here