Każdy kto kiedyś próbował zorientować się w sprzęcie komputerowym, wie jak trudne może być zakupienie nowego sprzętu. Rynek sprzętu komputerowego ulega ciągłej zmianie i ewoluuje w bardzo szybkim tempie. Dlatego też należy zapoznać się z podstawowymi technologiami, by nie kupić przypadkiem sprzętu który może w niedługim czasie być za słaby by sprostać naszym potrzebą. Szczególnie jeśli posiadamy nie za duży budżet na zakup sprzętu, musimy uważać na to jakie podzespoły są zamontowane w laptopie.

Dlatego też, pytając jaki laptop do 3000 zł kupić, musimy odpowiedzieć sobie na szereg pytań nim podejmiemy sami decyzję o tym, jaki sprzęt tak naprawdę chcemy zakupić. Przede wszystkim musimy realistycznie podejść do naszych potrzeb i tego jak będziemy ten laptop eksploatować. 3000 zł to kwota która pozwoli nam zakupić laptop o przeciętnych podzespołach i nie należy mieć wobec takiego sprzętu złudzeń, że może on konkurować z najnowszymi konstrukcjami wartymi kilka razy więcej pieniędzy.

Jeśli chcemy zakupić sprzęt który ma nam posłużyć do podstawowych zastosowań takich jak praca z tekstem lub arkuszem kalkulacyjnym, lub przeglądania zawartości internetu i korespondencji internetowej, czy do kontaktu za pośrednictwem takich programów jak skype, to za 3000 zł kupimy dobrej klasy sprzęt z którego będziemy bardzo zadowoleni. To jaki laptop do 3000 zł chcemy kupić do celów nazwijmy to biurowych, w zasadzie zależy tylko od naszych preferencji.

Przede wszystkim skupił bym się na tych konstrukcjach, które mają standardową matrycę nie przekraczającą 15 cali. Większe laptopy w tym budżecie musieli byśmy kupić raczej używane a to jest dość ryzykowne, gdyż tak na prawdę nigdy nie wiemy w jakim stanie jest taka maszyna. Ale jeśli będziemy poszukiwać laptopa właśnie w rozmiarze do 15 cali, będzie to idealna maszyna do podstawowych zastosowań. Do celów biurowych decydując się jaki laptop do 3000 zł kupić, należy zwrócić również uwagę na to jaki dysk twardy będzie miał on zainstalowany.

jaki laptop do 3000

Jeśli zależy nam na szybkości włączania samego laptopa oraz płynności pracy warto poszukać takiego który będzie miał zainstalowany dysk typu SSD. Dyski SSD są zdecydowanie szybsze od standardowych dysków HDD i cechują się też znacznie wyższą tolerancją na mechaniczne uszkodzenia. Jeśli spadnie nam laptop podczas pracy a będzie miał on klasyczny dysk HDD w sobie, jest duża szansa, że ten dysk ulegnie uszkodzeniu.

Natomiast laptop wyposażony w dysk SSD prawdopodobnie będzie dalej pracował bez zarzutu. Należy również zwrócić uwagę na to jak duży jest dysk twardy w naszym laptopie, choć w dobie stremowania danych przez internet za pośrednictwem takich portali jak Netflix, YouTube czy Spotify sam rozmiar dysku twardego nie ma już większego znaczenia. Jeśli zastanawiamy się jaki laptop do 3000 zł zakupić z przeznaczeniem do gier komputerowych, to sprawy zaczynają się komplikować.

Musimy zdać sobie z sprawy, że laptop w tej cenie będzie miał jedynie kartę graficzną zdolna do obsługi gier z przed kilku lat to co najwyżej w średnich detalach. Może też być problem z płynnością samej rozgrywki i spadkami klatek podczas grania. Nie mniej jednak istnieją setki albo i tysiące dobrych gier które bez problemu odpalimy na laptopie zakupionym za kwotę nie przekraczającą 3000 zł. W zasadzie wszystkie gry projektowane z myślą o starej generacji konsol, czyli gry z okresu Plasy Station 3 i Xbox 360 powinny bez większych problemów być grywalne na takim laptopie.

laptop do 3000

To na co warto zwracać uwagę jest jaki układ graficzny jest zamontowany w danym laptopie. Wszystkie laptopy z wbudowanym zintegrowanym układem graficznym należy brać z dużą rezerwą jeśli chodzi i gry komputerowe. Za to każdy laptop w tej cenie, który posiada jakąś generację układu graficznego ATI lub Nvidii jest szybszy od tych zintegrowanych.

W wypadku jeśli chcemy grać na naszym laptopie w gry komputerowe, należy też zwrócić uwagę na ilość pamięci RAM. W wypadku laptopa za kwotę 3000 zł nie należy spodziewać się nie wiadomo czego w tej kwestii. Ale podchodząc realistycznie co do tego w jaki gry będziemy na tym laptopie grać, możemy założyć, że każdy laptop posiadający 4 Gb pamięci RAM i więcej, będzie odpowiedni do grania w starsze tytuły gier komputerowych.

Warto też, przed zakupem takiego laptopa zorientować się w minimalnych wymaganiach gier które nas interesują. Jeśli nasz laptop plasuje się wyżej pod względem minimalnych wymagań karty graficznej i pamięci RAM, to powinniśmy na minimalnych detalach bez problemu uzyskać płynną ilość klatek na sekundę podczas grania w daną grę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here