Odpowiednie zabezpieczenie każdego eventu, np. koncertu, ma duży wpływ na powodzenie imprezy i bezpieczeństwo jej uczestników. Aby odpowiednio zabezpieczać różne imprezy, trzeba korzystać z wysokiej jakości i odpowiednio dobranych zabezpieczeń.

Organizując event, np. imprezę sportową czy koncert, trzeba zadbać o jego jak najlepsze zabezpieczenie techniczne. Konieczne jest zaplanowanie ochrony przeciwpożarowej, przygotowanie planu ewakuacji, staranna analiza miejsca pod względem ewentualnych zagrożeń i czynników wpływających na bezpieczeństwo koncertu itd. Również pracownicy o odpowiednich kwalifikacjach to podstawa, ale warto korzystać także z różnych pomocy dodatkowych – jak np. próg kablowy, słupek-zapora, ograniczniki, szlabany czy blokady parkingowe.

Próg kablowy – tymczasowe zabezpieczenie

Próg kablowy warto wykorzystać w sytuacjach, gdy wymagane jest tymczasowe zabezpieczenie lub ukrycie przewodów elektrycznych, kabli, węży itd. Świetnie sprawdzi się na imprezach masowych, m.in. na planie filmowym, koncertach i festiwalach muzycznych.

W przypadku dużej imprezy warto wybrać progi o kilku kanałach, dzięki czemu można wtedy wygodnie przeprowadzić przewody, dbając nie tylko o ich bezpieczeństwo, ale i oddzielenie. Możliwe jest też łączenie elementów ochraniaczy kabli i stworzenie długiego mostu kablowego. Progi kablowe mogą być wykorzystywane zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń. Jeśli zostaną rozłożone na trudnym terenie, warto je zakotwiczyć do podłoża.

Blokady parkingowe – wygodne zabezpieczenia

Organizując imprezę sportową, piknik czy koncert warto zastosować także praktyczne i łatwe w ustawieniu blokady parkingowe. Są to różne składane słupki i żeliwne blokady – można wybrać je w różnych rozmiarach, zależnie od naszych potrzeb.

Służą one przede wszystkim do zabezpieczenia miejsc parkingowych przed ich zajęciem, nie pozwalają na wjazd pojazdu na dane miejsce, dzięki czemu ułatwiają kontrolę ruchu pojazdów. W ten sposób można podnieść bezpieczeństwo kierujących i pieszych, a przede wszystkim zapewnić je uczestnikom organizowanej imprezy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here