Większość z nas lubi przebywać w czystych wnętrzach. Dużo uwagi poświęcamy zatem na zakup odpowiedniego wyposażenia AGD oraz środków do sprzątania mieszkania lub domu. Jednak warto także pochylić się nad czystością swojego samochodu. Przecież spędzamy w nim całkiem spory kawałek swojego życia. Każdy pojazd narażony jest na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Do tego wsiadając wnosimy na butach i ubraniu całkiem spore ilości zanieczyszczeń. W co zatem warto się zaopatrzyć, aby podróżować w czystym samochodem?

Sprzątanie wnętrza samochodu

Zdecydowanie największy wpływ na komfort jazdy samochodem ma utrzymanie w czystości jego wnętrza. Pierwszą rzeczą, o której powinniśmy pamiętać jest systematyczne odkurzanie, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Warto na bieżąco pozbywać się z auta naniesionych na obuwiu piasku, soli drogowej, liści, błota itp. Jeżeli mamy zwyczaj jeść w samochodzie, to na pewno pozostawiamy w nim sporo okruchów i resztek jedzenia. Tego po prostu nie da się uniknąć. Dlatego korzystanie z odkurzacza powinno wejść nam w nawyk. Na szczęście możemy skorzystać z odkurzacza domowego, jak i takiego, który jest ogólnodostępny na stacji benzynowej lub myjni. Posiadają one specjalne końcówki, które efektywnie odkurzają tapicerkę.

Jeżeli chodzi o tapicerkę, to warto co jakiś czas stosować kosmetyki przeznaczone do jej odświeżania. W sprzedaży są specjalne pianki, spraye lub płyny, które potrafią usunąć nawet najtrudniejsze zabrudzenia. Do tego przywracają siedzeniom ich naturalny kolor. Po ich wyczyszczeniu, w samochodzie od razu lepiej się oddycha.

Sprzątając wnętrze samochodu, nie można zapomnieć o pielęgnacji i konserwacji kokpitu. W tej kwestii producenci kosmetyków samochodowych mają sporo do zaoferowania. Współczesne produkty posiadają antystatyczną formułę. Oznacza to, że możemy pozbyć się kurzu na dłuższy czas. Do tego plastikowe, winylowe i gumowe elementy są elegancko nabłyszczone i pięknie pachną.

Czystość i blask karoserii

Każde auto wygląda bardziej reprezentacyjnie, gdy zostanie umyte. To oczywiste. Jednak warto pamiętać o kilku ważnych aspektach, które sprawią, że mycie auta będzie zarówno przyjemne, jak i skuteczne. Pierwsza sprawa to spłukanie zanieczyszczeń w postaci kurzu i błota. Takie płukanie wstępne jest niezbędne i nie powinniśmy o nim zapominać.

Po myciu wstępnym możemy zabrać się do mycia zasadniczego. Zaleca się użycie środka przeznaczonego do samochodów. Najlepiej gdy będzie to bezpieczny dla karoserii szampon samochodowy, który nie pozostawia smug i zacieków. Do mycia warto użyć szmatkę lub gąbkę. Po zakończeniu mycia należy spłukać samochód, a do nabłyszczania i konserwacji karoserii użyć produktu w postaci wosku.

Idealnie czyste szyby samochodowe

Dbanie o czystość szyb samochodowych to nie tylko kwestia estetyki, ale także bezpieczeństwa. Prawidłowa widoczność to podstawa podczas prowadzenia auta. Sprawdzonym rozwiązaniem jest zakup płynu do czyszczenia szyb samochodowych oraz innych elementów szklanych, w tym reflektorów.

Środki tego typu idealnie nadają się do użytku wewnętrznego i zewnętrznego. Dzięki nim powierzchnie są idealnie czyste, pozbawione smug i tłustych zabrudzeń. Jeśli Twoim celem jest sprawne i skuteczne posprzątanie i wymycie całego samochodu, to warto przejrzeć ofertę sklepu internetowego Vertion.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here