Poczucie bezpieczeństwa to jedna z najważniejszych potrzeb. Niezależnie od tego czy posiadamy mieszkanie w bloku, kamienicy czy dom wolnostojący kwestia odpowiedniego zabezpieczenia mienia jest niezwykle istotna. Stojąc przed wyborem drzwi oraz akcesoriów z tym związanych, które są z tym poczuciem bezpieczeństwa bezpośrednio połączone – nie warto patrzeć na cenę i oszczędzać. Sprawdzona firma z odpowiednimi certyfikatami i atestami to klucz do sukcesu.

Historia firmy

Firma Yale to jeden z najstarszych międzynarodowych producentów, jeśli chodzi o branżę zajmującą się zamkami. Pochodzi ona z Ameryki Północnej, a nazwą jest nazwisko założycieli. Początki firmy przypadają na połowę XIX wieku, a wszystko zaczęło się od ręcznie robionych zamków bankowych. Dlaczego jest to tak istotne? Doświadczenie międzynarodowej firmy na różnych kontynentach, długoletnia historia, odpowiedzi na potrzeby rynku na całym świecie – są to niewątpliwe zalety. Dodatkowo specjalizowanie się w określonych akcesoriach, szukanie coraz to nowszych rozwiązań pozwala z całą pewnością stwierdzić, że w zamki yale warto zainwestować. 

Cechy i zalety

Jedną z cech jest długi okres eksploatacji. Inwestując w odpowiedni zamek chcemy, by zwiększał poczucie bezpieczeństwa poprzez niską awaryjność czy odporność zarówno na uszkodzenia mechaniczne czy szkodliwe warunki atmosferyczne. Niskie temperatury, wilgotność powietrza, ale także wysokie temperatury jakich doświadczamy w naszej szerokości geograficznej mają wpływ na żywotność zamków. Drzwi są wizytówką naszych mieszkań i domów – warto więc, by spełniały też wymogi estetyki oraz aby pasowały do wystroju wnętrza i aby ich części nie rzucały się zbytnio w oczy krzykliwymi kolorami czy wykonaniem. Jeśli posiadasz już zamek główny w swoich drzwiach to nic straconego – zawsze można rozważyć zamki yale jako ten dodatkowy, zabezpieczający.

Rodzaje zamków do drzwi

Podstawowy podział obejmuje wpuszczane, nawierzchniowe oraz elektryczne zamki do drzwi. Najpowszechniejszym i najpopularniejszym rodzajem są te wpuszczane, a co za tym idzie jest ich wiele konfiguracji i rodzajów. Z kolei te nawierzchniowe są o wiele prostsze jeśli chodzi o kwestie zamontowania ich w drzwiach, ale stosowane są jako zamki pomocnicze. Dzięki temu poczucie bezpieczeństwa wzrasta, a włamanie się jest mniej prawdopodobne. Elektryczne rodzaje zamków stają się coraz popularniejsze, gdyż otwieranie za pomocą np. odcisku palca jest zdecydowanie cięższe do podrobienia. Omawiane zamki yale można znaleźć między innymi w swiatzamkow.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here