Dlaczego warto ćwiczyć pole dance?

0
1679

Taniec jest ważną umiejętnością – nic dziwnego, że wiele osób przykłada do jego znajomości szczególną uwagę. W tej chwili jednak oprócz zajmowania się tradycyjnymi tańcami, można także wybrać coś nowego, ciekawego, oryginalnego. Niektóre kobiety podejmują decyzję, by uczestniczyć w zajęciach pole dance, czyli uczyć się tańca popularnie zwanego tańcem na rurze. Mimo że kojarzy się on bardzo jednoznacznie, to mimo wszystko wywodzi się z o wiele starszego, indyjskiego tańca mallakhamb i posiada liczne, zdrowotne korzyści. Dlaczego warto się go nauczyć?

Mylne wyobrażenia

Nikt nikomu nie każe uczyć się tańca na rurze, żeby potem tańczyć dla publiczności. Na szczęście jest bardzo mało kobiet, które mają takie marzenia, a sam taniec pole dance jest wybierany przez porządne kobiety, które chcą wzmocnić swoje mięśnie. To rodzaj akrobatyki, który nie ma wcale na celu wywołania podniecenia seksualnego. Chodzi raczej o to, żeby posiąść umiejętności przyjmowania przeróżnych pozycji, wspierając się o specjalną, metalową rurę, ustawioną pionowo. To typ gimnastyki, który w tej chwili można spotkać w wielu klubach fitness – jako ciekawe zajęcia do uczestniczenia i nauczenia się czegoś nowego.

Najlepsza gimnastyka

Wiele pań jest zadowolonych z nauki tańca pole dance. Przede wszystkim taniec ten pomaga wzmocnić mięśnie nóg i rąk, a nawet mięśnie brzucha oraz pleców. Całe ciało zyskuje na nauce utrzymywania się na rurze, a ćwiczenia są tak dobierane, by jednocześnie można było budować mięśnie, spalać tłuszcz oraz wysmuklać sylwetkę. Zajęcia mogą być prowadzone w sposób indywidualny, albo też w grupach. Istnieją wersje dla zaawansowanych i dla początkujących. Z tego względu można samemu zdecydować, na którą grupę będzie się przychodzić – i nauczyć się tyle, ile ktoś zechce.

Czemu warto?

W czasie wykonywanych ćwiczeń angażowane są wszystkie partie mięśniowe – nawet i te, których nie wykorzystujemy w czasie zwykłego treningu. Dlatego właśnie pole dance pomaga ćwiczyć nie tylko nogi, ale i pośladki, nie tylko ramiona, ale i barki, a nawet nadgarstki. W czasie wykonywanych akrobacji trenuje całe ciało, a efekty są widoczne już po niedługim czasie. Oczywiście, to jak szybko ktoś opanuje kolejne techniki akrobacji jest uzależnione od jego formy i możliwości, a te są indywidualną kwestią. Jednak zajęcia prowadzone są w taki sposób, by każdy nadążał.

Samo Centrum Wszechświata

SCW prowadzi zajęcia z pole dance, w których może uczestniczyć każdy. Co ważne, oferta nie jest skierowana jedynie do kobiet – na trening mogą przychodzić również mężczyźni. Coraz więcej panów zresztą wybiera podobną akrobatykę, by wzmocnić dzięki niej swoje mięśnie. Wystarczy skontaktować się z trenerami, by dokonać wpisu – i móc szybko zaangażować się w trenowanie swojego ciała! Będzie to miało konsekwencje nie tylko dla zdrowia organizmu, lecz również dla samopoczucia. Wiadomo, że wysiłek fizyczny i nauka czegoś nowego wyjątkowo dobrze oddziałuje na nastrój! Dzięki pole dance można zatem poprawić sobie humor i poprawić własną kondycję.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here