O młodości świadczy nie tylko nasz wiek czy stan ducha, lecz także wygląd skóry twarzy, szyi i dłoni. Trzeba jednak przyznać, że w dzisiejszych czasach nie jest łatwo utrzymać skórę w naprawdę dobrej kondycji. Chemia w jedzeniu i kosmetykach, smog, zanieczyszczenia środowiska, zaburzenia hormonalne, zła dieta, ciągły pośpiech i stres – to czynniki, które bardzo skutecznie oddalają nas od perspektywy młodego i zadbanego wyglądu. Domowa pielęgnacja i zabiegi kosmetyczne okazują się niewystarczające w walce z nieuchronnym procesem starzenia. Na szczęście doskonale radzą sobie z nim nowoczesne terapie z zakresu medycyny estetycznej, w tym odmładzanie laserowe. Dlaczego warto zdecydować się na tę formę walki ze starzeniem? I na jakie lasery warto dziś zwrócić szczególną uwagę?

Odmładzanie laserowe zamiast liftingu twarzy

Laserowe odmładzanie twarzy jest coraz popularniejszą metodą przeciwdziałania skutkom starzenia skóry. To głównie z tego względu, że stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnego liftingu czy innych, równie inwazyjnych zabiegów. Specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie w szczególności polecają odmładzanie laserowe przy pomocy dwóch najnowocześniejszych laserów w medycynie estetycznej – PicoSure i Discovery Pico. Są to urządzenia, które charakteryzują się z jednej strony bardzo dużą mocą działania, z drugiej niezwykłą delikatnością dla skóry pacjenta – działają prosto w źródło problemu, czyli zmarszczki zlokalizowane w głębokich warstwach skóry, bez naruszania ciągłości naskórka. To sprawia, że zabieg jest bezpieczniejszy i bardziej komfortowy dla pacjenta, a przy tym nie naraża go na długi okres rekonwalescencji i szereg niepożądanych skutków ubocznych.

Laserowe usuwanie zmarszczek siłą pikosekundy

Dlaczego warto zdecydować się na laserowe usuwanie zmarszczek przy pomocy laserów pikosekundowych? Ponieważ mają nam one do zaoferowania to, czego nie posiadają starsze i konkurencyjne systemy laserowe. Chodzi tu przede wszystkim o najkrótszy z możliwych impuls pikosekundowy, który ogranicza kontakt lasera ze skórą pacjenta, chroniąc ją bardzo skutecznie przed przegrzaniem i poparzeniem. Lasery pikosekundowe zapewniają nam zatem największe bezpieczeństwo spośród wszystkich możliwych laserów dostępnych w gabinetach medycyny estetycznej. Oczywiście, bezpośrednio po zabiegu możemy spodziewać się na skórze lekkich zaczerwienień czy opuchnięć, ale są to dolegliwości, które ustępują samoistnie w bardzo szybkim czasie. Nie ma jednak w tym przypadku mowy o dochodzeniu do siebie przez kilka tygodni czy nawet miesięcy po zabiegu.

Odmładzanie twarzy laserem w kilkanaście minut?

Podczas trwającej zaledwie kilkanaście minut procedury zabiegowej jesteśmy w stanie bardzo skutecznie przeciwdziałać zmarszczkom, przebarwieniom, wiotkiej skórze oraz wszelkim innym objawom starzenia skóry. Trzeba jednocześnie wziąć pod uwagę, że dla uzyskania jak najbardziej satysfakcjonujących rezultatów niezbędne będzie kilkukrotne powtórzenie tej samej procedury, jednak zazwyczaj potrzeba zaledwie 3-4 sesji zabiegowych, aby uzyskać efekty podobne do chirurgicznego liftingu twarzy.

Usuwanie zmarszczek laserem pikosekundowym – naturalne efekty

Decydując się na usuwanie zmarszczek laserem pikosekundowym, możemy oczekiwać naprawdę naturalnego efektu odmłodzenia twarzy. To bardzo ważne w czasach, w których coraz częściej stawia się na naturalność, zaś odchodzi się od przerysowanego i mocnego poprawiania urody. Laser działa w głębokich warstwach skóry, gdzie pobudza fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenu i elastyny, odpowiedzialnych za młody wygląd skóry. Dzięki temu skóra odmładza się w sposób jak najbardziej naturalny.

Więcej informacji na temat odmładzania twarzy przy pomocy laserów pikosekundowych znajdziesz na stronie: https://klinikamiracki.pl/discovery-pico/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here