Nadmierne wypadanie włosów u kobiet zawsze budzi obawy i bywa przyczyną nieprzespanych nocy. Każda z pań chce mieć przecież piękne i bujne włosy, z których da się stworzyć doskonałą fryzurę. Jeśli więc zaczynają się one niebezpiecznie przerzedzać, czujemy wielki niepokój. Jak więc zapobiegać kobiecemu łysieniu?

Przeczytaj też: https://www.gmrecords.pl/lysienie-u-kobiet-metody-na-walke-z-niezrecznym-problemem/

Dlaczego kobiety łysieją? Najważniejsze przyczyny

Przyczyn wypadania włosów jest wiele. Nieprawidłowa dieta, brak witamin i minerałów, brak aktywności fizycznej, zbyt duży stres, choroby tarczycy, problemy z zachowaniem równowagi hormonalnej, otyłość, a nawet niektóre leki. Łysienie może być również przypadłością dziedziczną. Bardzo często również wiąże się z chorobami skóry głowy. Z punktu widzenia medycznego łysienie dzieli się na:

  • androgenowe typu męskiego – obejmuje dużą część powierzchni głowy i dotyka dużego odsetka mężczyzn. Według badań naukowych może być ono związane z chorobą niedokrwienną serca.
  • androgenowe typu żeńskiego – związane jest z obniżonym poziomem estrogenu i występuje najczęściej przed menopauzą. Na jego powstanie może również wpłynąć otyłość oraz zespół policystycznych jajników.
  • plackowate – zdarza się już po ukończeniu 25. roku życia. Jego przyczyna nie jest rozpoznana.

Jak powstrzymać łysienie u kobiet?

Jest kilka sposobów na to, żeby powstrzymać łysienie  u kobiet i zrobić to skutecznie. Nie da się jednak tego zrobić bez pomocy specjalisty. Jeśli zmagamy się jedynie z nadmiernym wypadaniem włosów, spowodowanym zwykłym przeciążeniem, stresem i zmęczeniem, po ich zredukowaniu, wypadanie ustąpi. Jeśli jednak jesteśmy pewne, że mamy do czynienia z początkami łysienia, a zmiana trybu życia nie pomaga, czas prosić o pomoc specjalistę. Wśród zabiegów, które skutecznie powstrzymają kobiece łysienie można wymienić:

  • mikronakłuwanie – uszkadza naskórek, jednocześnie stymulując skórę głowy do regeneracji. Jest to zabieg bardzo pomocny w przypadku łysienia androgenowego. Oprócz samego mikronakłuwania można również zastosować mezoterapię witaminową. Taki połączony zabieg jest oczywiście odpowiednio droższy.
  • laser – również odtwarza oraz wspomaga porost włosów w przypadku łysienia androgenowego.
  • mezoterapia igłowa – w skórę głowy wstrzykiwane są substancje lecznicze, które mają uzupełnić witaminy i minerały oraz pobudzić skórę do produkcji mieszków włosowych.

Poza tym łysienie u kobiet można leczyć także farmakologicznie. Na rynku jest wiele środków, które mają działanie, które polega na powstrzymaniu nadmiernego wypadania włosów. Dostępne są zarówno żele i kremy bez recepty, które nakładane są na skórę głowy, jak i środki farmakologiczne przepisywane przez lekarza.

Zobacz też: http://pobocza.pl/jak-zapobiegac-puszeniu-sie-wlosow/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here