Wiele kobiet regularnie farbujących włosy, często staje przed dylematem: czy lepiej farbować włosy farbą, czy może zdecydować się na jej zdrowszy odpowiednik, czyli hennę do włosów. Według specjalistów, henna do włosów nie służy jedynie do ich koloryzacji, ale także do pielęgnacji. Z drugiej jednak strony, henna jest zdecydowanie mniej trwała. Czy warto więc farbować włosy henną?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/farbowanie-wlosow-henna-zalety-i-wady/

Henna do włosów – z czego się składa?

Przede wszystkim, henna do włosów jest roślinnym barwnikiem, który powstaje z rośliny nazywanej lawsonią bezbronną. Wydobyta z liści i pędów tej rośliny henna, po połączeniu z wodą uzyskuje właściwości koloryzujące oraz pielęgnacyjne. Ponadto, jest bogata w wiele cennych składników mineralnych takich jak np. wapń, magnez, potas, enzymy, błonnik, kwas oleinowy, a także witaminy: A, B i D.

Właśnie z powodu swojego roślinnego pochodzenia, henna nie daje tak trwałych i głębokich możliwości koloryzacyjnych, jak chemiczne farby do włosów. Niemożliwe jest więc nagłe przefarbowanie włosów z ciemnych na jasne, gdyż paleta barw henny roślinnej jest niestety dość ograniczona. To, jaki kolor uzyska się po koloryzacji zależy przede wszystkim od naturalnego pigmentu włosów. Henna jest stosowana bardziej do pogłębienia i podkreślenia naturalnego odcienia włosów, a nie zmiany na nowy.

Czy henna wysusza włosy?

Pomimo tego, że henna jest bogata w wiele składników mineralnych i ma właściwości pielęgnacyjne, to pojawiają się głosy, że może ona przesuszać kosmyki włosów. Wynika to z faktu, iż henna jest mieszanką silnie działających ziół. Jej regularne stosowanie może sprawić, że włosy będą przesuszone, sztywne oraz poplątane.

Jeżeli jednak chce się uniknąć pogorszenia kondycji włosów, to w trakcie jej przygotowywania można dodać do niej odżywkę do włosów. Warto jednak pamiętać, żeby taka odżywka nie zawierała w sowim składzie silikonów oraz zbyt dużej ilości olejów.

Po wykonaniu zabiegu koloryzacji henną, włosy potrzebują silnego nawilżenia. Około 2-3 dni po nałożeniu henny, można na kosmyki zaaplikować maski lub odżywki nawilżające. Można także wykonać olejowanie włosów.

Przeczytaj też: http://pobocza.pl/eleganckie-meskie-fryzury/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here