Herbata od dawien jest napojem polecanym na przeróżne schorzenia, problemy żołądkowe, gastryczne a nawet poprawę nastroju. Polska znajduje się w czołówce krajów europejskich pod względem pica herbaty. Ten magiczny napój towarzyszy nam w trakcie posiłków, w chwilach relaksu, spotkaniach towarzyskich, jak również pracy i nauce, wymagających pełnego skupienia. Często nie zastanawiamy się nawet nad tym jak bardzo herbata może wpłynąć na nasze samopoczucie i zdrowie. Jak zatem odpowiednio dobrać herbaty do naszych potrzeb ?

Herbaty czarne

Herbaty czarne to jeden z najchętniej spożywanych naparów herbacianych w Polsce. Są  to herbaty, które swoją intensywną brązową barwę zawdzięczają procesowi brązowienia enzymatycznego.  Oprócz barwy wpływa on także na nadanie charakterystycznego smaku i zapachu naparu.  Herbata czarna odznacza się dużą zawartością taniny – substancji wpływającej na pobudzenie.

Uważa się, że zawarta w herbacie tanina może mieć silniejsze działanie pobudzające niż kofeina w kawie. Jeżeli zatem źle reagujesz na kawę – zamień ją na czarną herbatę. Z pewnością nie pożałujesz! A w okresie jesienno – zimowym dodając do naparu goździków, miodu i cytryny doskonale się rozgrzejesz, a dzięki przeciwzapalnym działaniom dodanych substancji ochronisz się przed przeziębieniem.

Herbaty zielone

Herbaty zielone nie ulegają procesowi brązowienia enzymatycznego przez co posiadają jaśniejszą, zieloną barwę. Są również łagodniejsze w smaku, dzięki czemu wielu z nas rezygnuje z ich słodzenia. Zielona herbata jest źródłem  polifenoli –  silnych przeciwutleniaczy, ograniczających procesy  starzenia się skóry a także powstanie procesów nowotworowych.

Ponadto zielona herbata jest bogata w wiele witamin: A, B, B2, C, E oraz składników mineralnych, m.in. wapń, potas, cynk. Co ciekawe zielona herbata posiada zarówno właściwości pobudzające jak i relaksujące. Wszystko zależy od sposobu parzenia. Napary z krótkiego parzenia posiadają więcej pobudzającej teiny, natomiast w tych parzonych dłużej teina wiąże sie z garbnikami czyniąc herbatę idealnym napojem na dobry sen.

Herbaty białe

Herbaty białe są uzyskiwane z pąków liściowych i młodych liści, czemu zawdzięczają bardzo delikatny smak i zapach. Osoby o wrażliwszych kubkach smakowych z pewnością wyczują w jej naparze nuty kwiatowe i owocowe. Walory smakowe czynią ją idealnym napojem gaszącym pragnienie. Liście poddawane są wyłącznie suszeniu.

Niski stopień przetworzenia wpływa na zachowanie substancji o działaniu prozdrowotnym. Napar, podobnie jak herbata zielona, zawiera znaczne ilości przeciwutleniaczy, witamin i składników mineralnych. Herbacie przypisuje się działanie zapobiegające bądź ograniczające procesy osteoporozy, a także choroby Alzhaimera.

 Sklep z herbatą

Są to wyłącznie 3 rodzaje herbat, natomiast jest ich o wiele więcej. Chcąc skosztować ich cudownego smaku, warto udać się do stacjonarnej herbaciarni  w Krakowie przy ulicy Szpitalnej 24. Serwujmy herbaty najwyższej jakości z największą starannością. Pomożemy Ci również dobrać rodzaj herbaty do Twojego zapotrzebowania.

Jeżeli zdecydujesz się na którąś propozycje lub sam chcesz wybrać swojego faworyta możesz odwiedzić nasz sklep z herbatą, zarówno stacjonarny jak internetowy. Dla pasjonatów herbacianego naparu oraz osób chcących zgłębić wiedzę oferujemy spotkania, degustacje oraz fora dyskusyjne. Gwarantujemy, że będziesz zadowolony z naszych usług, gdyż naszej działalności przyświeca zasada: „pracujemy tak, jak byśmy sami chcieli być obsłużeni”.

Źródło: http://meblemalopolska.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here