Ogromne tempo życia sprawia, że ludzie często zaniedbują sen. Jednak jest on jednym z najważniejszych czynników, które decydują o wydajności w ciągu dnia. Warto tej kwestii poświęcić nieco więcej uwagi, zwłaszcza że przeciętna osoba spędza prawie 1/3 życia w łóżku. Oprócz materaca o odpowiedniej twardości, poduszek i kołdry o najlepszych właściwościach termicznych, niezwykle ważna jest też pościel. Warto poświęcić wyborowi odpowiedniego zestawu trochę czasu, a zaowocuje to zdrowym i wzmacniającym snem w nocy oraz pobudką w dobrym nastroju.

W czym spać, żeby zapewnić sobie jak najlepszy wypoczynek w nocy?

Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, która zadowoliłaby wszystkich. Materiał, z którego wykonana jest pościel, należy dobrać do własnych preferencji. Może przyjemnie schładzać lub ogrzewać, być bardziej miękki w dotyku bądź bardziej szorstki i odporny na pranie — jednak najważniejsza jest kontrola wilgoci. Pościel wykonana ze sztucznych tkanin takich jak poliester jest najtańszą dostępną na rynku, lecz nie pochłania i odprowadza wilgoci, a co za tym idzie, nie pozwala oddychać skórze. Skutkuje to słabą cyrkulacją powietrza, intensywnym poceniem i poranną pobudką z uczuciem niewyspania się. Zdecydowanie lepszym wyborem jest bawełna satynowa, o której zaletach wspomniano na Be-Aware.pl.  Jest to kompromis pomiędzy doskonałą jakością a ceną.

Co to jest bawełna satynowa? Materiał ten jest zbliżony fakturą do jedwabiu, nieco śliski, jednak w przeciwieństwie do niego nie schładza, dlatego można używać go z powodzeniem w zimie, jak i w lecie. Za niezwykłe właściwości odpowiada technika produkcji. Tkaninę najpierw się barwi, a potem uszlachetnia — wtedy zyskuje ona delikatny połysk i jedwabistą gładkość, ważna jest też technika splotu. Sprawia to, że bawełna jest wytrzymała na pranie, nie łatwo ją rozedrzeć czy przetrzeć. Co za tym idzie — jest funkcjonalna.  Warto wspomnieć, że bawełna jest w 100% naturalna i bezpieczna dla skóry. Jest niezwykle chłonna, dlatego śpiąca pod nią osoba się nie spoci. Zakup takiej pościeli będzie najlepszą inwestycją w zdrowy sen.

Jeżeli wciąż nie wiemy, jaką pościel wybrać, ciekawe porównanie można znaleźć na https://be-aware.pl/bawelna-bawelna-satynowa-czy-satyna-porownanie/.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here