Obecnie nie musimy wybierać pomiędzy estetyką a funkcjonalnością. Ogromny wybór sof na rynku daje możliwości znalezienia mebli dostosowanych do każdego metrażu. Nawet w małym salonie zmieścimy piękną i modną kanapę, a wnętrze będzie przy tym wizualnie zrównoważone.

Zgrabna sofa do małego salonu

Małe pomieszczenia wymagają specjalnych rozwiązań, dlatego sofa powinna jednocześnie spełniać swoją funkcję oraz zachować walory wizualne. Niewskazane są oczywiście duże komplety wypoczynkowe ponieważ zajmują zbyt dużo miejsca. Jednak nie musimy wybierać pomiędzy komfortem a wymarzonym stylem. Dobrym rozwiązaniem jest sofa trzyosobowa utrzymana w aranżacji mieszkania. Może przyjmować bardziej klasyczną, jak i nowoczesną formę. Ważne, aby nie była masywna.

Funkcjonalny i elegancki narożnik

Bardzo dobrym wyborem w przypadku małego salonu jest narożnik. Nawet przy niewielkich gabarytach może pomieścić cztery osoby. Jego dużą zaletą jest to, że można na nim wygodnie odpocząć w pozycji leżącej lub półleżącej. Warto wybrać narożnik z funkcją spania, dzięki czemu bez problemu będziemy mogli przyjąć nocujących gości lub zwyczajnie położyć się w komfortowych warunkach.

Modułowa sofa z funkcją spania

Ciekawym rozwiązaniem jest sofa modułowa, która pozwala na dowolność aranżacji salonu. Składa się z kilku niescalonych ze sobą części, dzięki czemu można ją ustawić według własnych potrzeb. Dodatkowo zmienimy ją w kilka foteli, łóżko bądź jedną kanapę. Sofa modułowa sprawdza się, gdy przyjmujemy gości, zapewniając im dużą wygodę.

Kolor ma znaczenie

Współczesne sofy posiadają niewielkie rozmiary, nowoczesną linię z głębokim siedziskiem, co wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem w przypadku małych wnętrz. Jednak oprócz kształtu bardzo ważna jest kolorystyka. Najlepszym wyborem jest sofa w jasnym kolorze – białym, beżowym lub szarym. Dzięki temu nie pomniejszymy optycznie wnętrza, a dodamy mu lekkości. Miłośnicy bardziej wyrazistych kolorów mogą z powodzeniem wybrać kolorowe poduszki, które dodatkowo dodadzą wnętrzu wyrazistości i charakteru. Salony Agata oferują duży wybór klasycznych i nowoczesnych sof do małych salonów, które jednocześnie są bardzo funkcjonalne i cieszą oko.

[Głosów:2    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here