Minęły czasy, kiedy wystarczyły umiejętności zwykłego fryzjera męskiego, aby przyciąć w prosty sposób brodę. Aktualnie stylizacje włosów i zarostu wymagają nie lada specjalisty, który może je wykonać. Wielu mężczyzn ma teraz znacznie wyższe niż kiedyś, wymagania odnośnie stylizacji. Już samo poszukiwanie dobrego fryzjera jest dość kłopotliwe, gdyż jest mnóstwo salonów fryzjerskich, o czym można przeczytać na przykład na https://www.easymind.pl/jak-wybrac-dobry-salon-fryzjerski-co-powinien-wiedziec-konsument/ i są to, niestety, salony pracujące z różnorakim poziomem profesjonalizmu. Aby mężczyzna mógł cieszyć się zadbaną stylizacją swojej brody, musi znaleźć barbera o nietuzinkowych umiejętnościach. Wykażemy w tym artykule, czym powinien charakteryzować się dobry barber.

Wielu barberów, ale niewielu specjalistów

Wraz ze wzrostem popularności zarostu, zwiększyła się ilość barber shopów. Niektóre przekształciły się z salonów fryzjerskich, a inne powstały od początku jako typowe barber shopy. Problem polega na tym, że z różnym profesjonalizmem podchodzą do wymagań klientów. Dodać należy do tego jeszcze bardzo często kuszące ceny usług i w końcu nie wiadomo, do którego barbera się udać. Warto więc skorzystać z polecenia znajomych albo też poszukać na stronach o tematyce barberingu.

Dobry barber musi wykazywać się cechami, które spowodują, że klient będzie od początku jego wizyty darzył go pewnym zaufaniem. Najlepsi barberzy mają specyficzne podejście do klienta, czyli:

  • traktują go z największą troską, kiedy siedzi na fotelu barberskim,

  • dokładnie go wysłuchają i wprowadzają w życie jego polecenia stylizacji brody,
  • koncentrują się na jednej osobie w czasie zabiegu,

  • w razie niezdecydowania klienta dyskutują z nim optymalne wyjście z sytuacji,

  • zalecają mu regularne wizyty i kosmetyki do pielęgnacji jego rodzaju włosów na brodzie.

Po tych cechach można stwierdzić, że ma się do czynienia z fachowcem wysokiej klasy, dlatego można mieć pewność, że klient nie zostanie zawiedziony.

Jak znaleźć dobrego barbera?

Znalezienie dobrego barbera zdaje się proste, w końcu tylu ich jest w mieście, dlaczego więc dobry barber w Katowicach nie miałby znaleźć się tuż za rogiem? Oczywiście, jeżeli podąża się za wskazówkami, które zostały przytoczone powyżej, z pewnością znajdzie się dobrego barbera, który zajmie się klientem w sposób indywidualny. Dobrze jest w poszukiwaniach posiłkować się wspomnianymi na początku stronami tematycznymi traktującymi na temat barberingu, przeglądając fora internetowe, albo zwyczajnie porozmawiać ze znajomymi, czy kolegami z pracy. Należy wiedzieć, że stylizacja brody nie jest łatwa i nie można tego zadania powierzać osobie, której się nie ufa, zresztą często nie ma możliwości natychmiastowej poprawki w razie niepowodzenia, czy błędów, a na odrośnięcie włosów źle przyciętych trzeba niestety nieco poczekać.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here