Każdy, kto chce cieszyć się idealną sylwetką i dobrym samopoczuciem, wie doskonale, że kontrolowanie liczby przyjmowanych wraz z pokarmem kalorii ma ogromne znaczenie. Z tego względu coraz więcej osób zwraca baczną uwagę na to, co je. Mimo to, jesteśmy tylko ludźmi i czasem zdarza nam się ulec pokusie i zjeść coś, co jest prawdziwą bombą kaloryczną. W takiej sytuacji pojawia się pytanie „jak szybko spalić kalorie?”. Spróbujmy więc na nie odpowiedzieć.

Napij się zimnej wody

Wydawać by się mogło, że poradzenie wypicia dwóch szklanek zimnej wody osobie, która zastanawia się jak szybko spalić kalorie, jest nonsensem, prawda? Otóż nic bardziej mylnego! Wypicie zimnej wody sprawia, że temperatura naszego organizmu spada. Aby wzrosła do prawidłowego dla ciała poziomu, musi ono spalić aż 25 kalorii. A my w tym czasie nie musimy robić dosłownie nic.

Zapomnij o windzie

Jeśli zależy ci na tym, żeby szybko spalić kalorie, warto polubić chodzenie po schodach. Jest to dość męczące, niemniej podczas tego typu aktywności spalamy aż 100 kalorii w zaledwie 10 minut. Wydawać się to może niemożliwe, ale podczas wchodzenia po schodach możemy ich spalić więcej, niż w trakcie joggingu trwającego przez taki sam czas. Co ważne, metoda ta nie jest jednak polecana osobom, które mają problemy ze znaczną nadwagą lub stawami – może je bowiem obciążać.

Czas na basen

To kolejna podpowiedź dla osób, które zastanawiają się jak szybko spalić kalorię. Nawet podczas relaksacyjnego, a więc spokojnego pływania, możemy ich bowiem spalić aż 180 w zaledwie 30 minut. Co więcej, pływanie jest sportem nieobciążającym, dzięki czemu z tej metody spalania kalorii może skorzystać każdy – niezależnie od wieku. Jeśli nie umiesz pływać – możesz zdecydować się na gimnastykę w wodzie – skłony, wymachy nóg i rąk – to wszystko również pozwoli spalać kalorię, a przy tym pomoże ci we wzmocnieniu twoich mięśni.

Zadbaj o czystość podłóg

Pamiętajmy, że kalorie możemy spalać nie tylko w czasie ćwiczeń fizycznych, ale również niezbędnych, codziennych prac domowych. Jeśli więc zjadłeś coś bardzo kalorycznego i zależy ci na jak najszybszym spaleniu kalorii, warto zabrać się za dokładne wyszorowanie podłóg w swoim domu. Prawie 500 kalorii spalisz w zaledwie godzinę! Co więcej, zyska zarówno twój organizm, jak i wygląd twojego domu lub mieszkania.

Wybierz się na ściankę

Tradycyjne ćwiczenia nudzą cię i potrzebujesz dreszczyku adrenaliny? W takim razie zamiast na siłownię wybierz się na ściankę wspinaczkową. To doskonałe miejsce dla wszystkich, którym zależy na szybkim spalaniu kalorii. Wystarczy zaledwie 10 minut wspinania się, by spalić aż 118 kalorii. Dodatkowo ścianka wspinaczkowa doskonale modeluje mięśnie ud i pośladków, a samo wspinanie się może być naprawdę świetną zabawą.

Jeśli więc zastanawiasz się jak szybko spalić kalorie, musisz wiedzieć, że metod na osiągnięcia tego celu jest naprawdę sporo i nie zawsze muszą one oznaczać długich godzin treningu na siłowni. Nie przejmuj się więc, jeśli czasem złamiesz dietę i pozwolisz sobie na spożycie czegoś wysokokalorycznego – te drobne słabości można bowiem nadrobić.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here