Choć wiele osób ma zdolności intelektualne na podobnym poziomie, nie oznacza że zawsze są one ukierunkowane w stronę tych samych dziedzin. W czasach szkolnych najłatwiejszym podziałem jakiego można dokonać to podział na uczniów uzdolnionych w stronę kierunków humanistycznych oraz uczniów, których sposób myślenia bardzo pasuje do przedmiotów wymagającego pewnego zmysłu do liczb. Rozdział ten zazwyczaj jest najlepiej zauważalny podczas lekcji matematyki.

Jak wiadomo, matematyka jest podstawowych przedmiotem w programie nauczania każdej szkoły. Obecnie jest ona także wymagana na maturze, co jak pokazują statystyki, często okazuje się wyjątkowo trudne. Mało czasu przeznaczonego w programie nauczania na to, aby każdy miał szansę dogonić bardziej uzdolnioną matematycznie część klasy jednoznacznie prowadzi do tego, że dużo osób posiada olbrzymie luki w swojej wiedzy. Co więcej, luki te są niesamowicie trudne do wypełnienia, ponieważ wiecznie brakuje czasu na to, aby o nie zadbać.

Rok szkolny zawsze jest zapełniony przez projekty związane z dużą liczbą przedmiotów z jakimi musi się zmagać praktycznie każdy uczeń, bez względu na to do jakiej szkoły uczęszcza.
W rezultacie tego rodzaju nauczanie może doprowadzić do tego, że nawet uczniowie licealni mają duże problemy z tym aby odpowiedzieć na proste zadanie jakim jest to, jak mnożyć ułamki.

A właściwie to jak mnożyć ułamki?

Jest to naprawdę podstawowe zagadnienie, nauczane od czasów podstawówki, ale w ekstremalnych sytuacjach może się okazać, że owszem, wiele starszych uczniów ma pewne problemy nawet przy takich zadaniach. A tymczasem to, jak mnożyć ułamki jest jednym z najłatwiejszych działań, jakie można wykonywać na ułamkach.

Jak każdy uczeń powinien zdawać sobie sprawę, każdy ułamek zwykły jest zbudowany z wartości nad kreską, czyli tak zwanego licznika, oraz wartości spod kreski, czyli mianownika. W przeciwieństwie do sytuacji gdy ma się do czynienia z dodawaniem czy odejmowaniem lub dzieleniem, to jak mnożyć ułamki wymaga bezpośredniego mnożenia ze sobą liczników jak i mianowników obu ułamków.

matematyka

W rezultacie wynikiem jest ułamek o znacznie większych wartościach zarówno w liczniku jak i w mianowniku, ale jest to problem, który zazwyczaj – choć nie zawsze – można rozwiązać poprzez skracanie ułamków z wykorzystaniem wspólnych dzielników licznika jak i mianownika.

Tego rodzaju zadania wymagają zatem wiedzy na temat tak podstawowych działań matematycznych jak mnożenie. Nie ma bowiem nic trudnego, aby pomnożyć ze sobą licznik jednego ułamka z licznikiem drugiego, a następnie zrobić dokładnie to samo względem mianowników.

Wszystko powinno zająć nie dłużej niż parę minut. Tymczasem jednak wiele osób zmaga się z zapamiętaniem tego, jaki powinien być plan działania wobec takich zadań jak właśnie to, jak mnożyć ułamki. Nie pomaga, że jeżeli uczeń chce nadrobić swoje braki, musi działać samodzielnie.

W szkołach bowiem zazwyczaj brakuje miejsca i czasu na to, aby nauczyciele mogli prowadzić osobne zajęcia, przeznaczone do tego, aby pomóc uczniom pozbyć się wszelkich problemów z przedstawianymi podczas lekcji zagadnieniami. Najczęstszym działaniem wybieranym w takim momencie jest znalezienie sobie dobrze wykwalifikowanego korepetytora, który posiada nie tylko wiedzę, ale także talent do przekazywania posiadanych wiadomości.

Jednakże należy pamiętać, że nie każdy ma wystarczająco pieniędzy aby finansować tego typu pomoce naukowe dla swoich dzieci.
Na szczęście w obecnych czasach problem ten można do pewnego stopnia zmitygować. Dzisiaj bowiem narzędziem, które jest dostępny praktycznie wszędzie i dla każdego, jest oczywiście Internet. Internet to prawdziwa kopalnia wiedzy oraz różnego rodzaju atrakcji, które mogą pomóc w tym, aby pozbyć się wszelkich wątpliwości jeżeli chodzi o to, jak poradzić sobie ze swoją pracą domową.

jak mnożyć ułamki

Wystarczy bowiem otworzyć pierwszą lepszą przeglądarkę internetową i wbić takie hasło jak ‚jak mnożyć ułamki’. Od razu będzie się zalanym długą listą wyników ze stron, które posiadają informacje potrzebne do tego, aby poradzić sobie z tym konkretnym problemem.

Jednocześnie do wyboru posiada się różne formy pomocy. Dla niektórych wystarczające będzie to, aby przejrzeć artykuł napisany o tym zagadnieniu. Inni mogą skorzystać z filmików, w których w tle tłumaczone jest rozwiązanie konkretnego zadania krok po kroku.
Posiadając tak szeroką ofertę potencjalnych pomocy naukowych, każdy może się w prosty sposób nauczyć wiele, wliczając w to jak mnożyć ułamki zwykłe. Jest to doskonały sposób dla każdego!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here