W końcu nastaje taki czas, że nasza fryzura nam się zwyczajnie nudzi. Zauważamy, że końcówki są rozdwojone lub wewnętrznie czujemy, że coś z naszymi włosami jest nie tak. Postanawiamy udać się do fryzjera.

Tylko jak ściąć włosy?

Mając długie włosy, chcemy je skrócić. Zapuszczając i tak musimy je podciąć, a dodatkowo możemy nadać kształt dopasowany do naszej twarzy. Oczywiście możemy udać się do specjalisty, stylista fryzur może nam doradzić i opowiedzieć o panujących trendach, ale przecież to my mamy się czuć dobrze w naszej fryzurze. W pierwszej kolejności powinnyśmy się przyjrzeć naszej twarzy i temu jaki ona ma kształt. Trzeba spiąć włosy i stanąć przed lustrem. Jeśli jest nam ciężko ocenić, możemy też poprosić kogoś o zdjęcie zbliżenia twarzy.

Najbardziej neutralnym kształtem twarzy jest owal, tutaj możemy sobie pozwolić na puszczenie wodzy fantazji. Jest to najbardziej symetryczny kształt. Jeżeli mamy inny kształt to i tak fryzurą powinniśmy dążyć do uzyskania owalu. Jeśli ktoś ma kształt serca – czyli szersze czoło, zarysowane kości policzkowe i węższy podbródek – może pozwolić sobie na zrobienie grzywki lub ścięcie kosmyków włosów do linii uszu. Dobrym rozwiązaniem będzie również grzywka na jeden bok.

Kobiety o kwadratowej twarzy – szerokie czoło i szeroka linia żuchwy, kości policzkowe w linii prostej do nich – najlepiej wyglądają w długich prostych włosach lub lekko falowanych. Tutaj naprawdę trzeba się zastanowić nad grzywką, a jeśli już, to powinna być ścięta lekko na bok lub wycieniowana. Twarz okrągła, jest najszersza na wysokości policzków. Policzki wydają się bardzo wypełnione. Zaleca się tutaj długie fryzury. Grzywki na skos wyszczuplą twarz. Zdecydowanie trzeba unikać prostych grzywek, które tylko uwydatnią mankamenty.

Dobrym rozwiązaniem będzie tutaj, bardzo modny teraz long bob. Kolejnym rodzajem kształtu twarzy jest twarz podłużna, charakteryzuje się większą długością twarzy niż szerokością. Kształt przypomina prostokąt. Tutaj najlepszymi będą fryzury sięgające żuchwy i grzywka, które optycznie skrócą twarz. Fryzura powinna mieć dużo objętości i fal. Twarz diamentowa jest bardzo fascynująca i wyróżniająca się. Uwydatnione są kości policzkowe, jest bardzo podobna do twarzy serca, ale czoło jest w tej samej linii, co żuchwa.

w salonie

Tutaj sprawdzą się zarówno krótkie, jak i długie fryzury

Grzywka powinna być postrzępiona. Kosmyki powinny lekko zakrywać żuchwę. Głównie skupiamy się na podkreśleniu kości policzkowych. Jeżeli wiemy już jaki mamy kształt twarzy i wiemy, że dążymy do uzyskania symetrii, możemy pooglądać różne inspiracje dotyczące fryzur i upięć. Bardzo modne jest teraz ścinacie włosów do długości brody – czyli bob. Fryzura ta najlepiej sprawdzi się do twarzy oczywiście owalnej, ale również podłużnej i twarzy w kształcie serca. Innym nietypowym kształtem twarzy jest gruszka, zwana też trapezem.

Jest bardzo wymagająca i oryginalna, podobna do twarzy kwadratowej, różni się tylko tym, że jest węższa w okolicy czoła i szersza w okolicy żuchwy. Przy tym kształcie twarzy również świetnie sprawdzi się bob. Fryzura powinna mieć objętość, jak również loki i fale. Kolor włosów również ma duże znaczenie. Mając już odpowiednio ścięte włosy, możemy się zdecydować na kompletną zmianę koloru.

Trzeba pamiętać o czterech typach kolorystycznych: wiosna, jesień, lato i zimna. Nie róbmy sobie na siłę z blond włosów czarnych, tylko dlatego, że u kogoś ten kolor bardzo nam się podoba. Trzeba odnaleźć swój typ i sugerować się kolorem, który mają osoby lub gwiazdy o tym samym balansie kolorów.

jak ściąć włosy

Typ wiosenny, bardzo dobrze wygląda w blondzie. Lato, charakteryzujące się mysim odcieniem włosów, dobrze wygląda w odcieniach stonowanych – tutaj można sobie pozwolić na jaśniejsze pasemka, najlepiej zachowując naturalny odrost. Typ kolorystyczny jesień dobrze wygląda w rudościach, kasztanowych brązach i nawet w ciepłych blondach. Zima jest chłodnym typem kolorystycznym, osoby te wyglądają świetnie w czerni i zimnych brązach. Jeżeli mamy inspiracje dotyczące cięcia, dobrze jest wziąć ze sobą zdjęcia do fryzjera i dokładnie wytłumaczyć jaki efekt chcemy uzyskać.

Jeśli nigdy nie miałyśmy grzywki, a wiemy że powinna pasować, warto zaryzykować. Włosy odrosną, a poprzez metamorfozy, możemy w końcu dojść do fryzury idealnej. Po ścięciu włosów, też warto jest zrobić sobie zdjęcia, które pomogą nam w przyszłości w podejmowaniu decyzji. Jeśli całe życie miałyśmy długie włosy, a okazuje się, że będzie nam dobrze w krótkich lub półdługich włosach, warto spróbować je ściąć zwłaszcza latem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here