Organizacja przyjęcia urodzinowego to wielka frajda. Szczególnie kiedy są to kolejne urodziny naszej pociechy. Planowanie listy gości, szukanie odpowiedniego lokalu, przygotowywanie menu to ogromna przyjemność. Można w czasie takich poszukiwań zwiedzić okoliczne sale zabaw, poznać ciekawe oferty i nowe miejsca.

To świetny sposób na zaplanowanie późniejszych wycieczek weekendowych lub na pochmurne popołudnia. A może przygotować przyjęcie w domu? To też pomysł wart rozpatrzenia. Zaproszenie znajomych dziecka do jego pokoju, ozdobienie domu balonami i serpentynami, możliwość bliższego poznania rodziców kolegów pociechy. To są niesamowite możliwości. Bez względu na to, jaką opcję wybierzemy i gdzie postanowimy zorganizować uroczystość, bez względu na to, kogo postanowimy zaprosić, konieczne będzie przygotowanie pysznych posiłków. Jeśli samodzielnie przygotowujemy posiłki, a nie mamy jeszcze w tym doświadczenia, może się okazać, że potrzebne nam będą sprawdzone przepisy na ciasta. Warto zapytać o nie przyjaciółkę, siostrę lub mamę.

Sposoby serwowania poczęstunków na przyjęciach urodzinowych

Poczęstunek na przyjęciu urodzinowym można zaserwować na kilka sposobów. Możemy przygotować wspólny stół, dookoła którego ustawimy krzesełka, tak, aby każde dziecko miało przy stole swoje miejsce. Dzieci, siedząc dookoła stołu, sięgają po przekąski, mogą ze sobą rozmawiać i żartować, a do zabawy przechodzą w inną część pomieszczenia lub do innego pokoju. Dobrym pomysłem jest też inna opcja, czyli szwedzki stół. W tym przypadku stoły przysuwamy do ściany, a na nich ustawiamy wszystkie przekąski. Nie mamy wtedy krzesełek, na których dzieci mogłyby usiąść, każdy, kto chce coś przekąsić, po prostu podchodzi do stołu z talerzykiem i nakłada sobie jedzenie.

Co powinno znaleźć się w menu przyjęcia urodzinowego dla dzieci?

Konieczny będzie duży zapas wody. Dzieci zwykle nie spędzają czasu na takich uroczystościach w sposób spokojny. Raczej biegają, skaczą, śmieją się — w czasie takich aktywności chce się dużo pić. Oprócz wody warto zaserwować soki i kompoty. Do jedzenia idealnie sprawdzą się smaczne sałatki, ciasto z owocami lub sałatka owocowa. Po dłuższej zabawie dzieci mogą bardziej zgłodnieć i będą chciały zjeść coś mniej słodkiego. Warto o to zadbać wcześniej, serwując treściwe przekąski, które można zjeść na zimno. Mogą to być na przykład kanapki, nuggetsy czy pokrojone w paski warzywa.

Więcej ciekawych przepisów na ciasta i deser, nie tylko na przyjęcia urodzinowe, znajdziesz na portalu Delektujemy.pl.

Miłym akcentem będzie, jeśli organizując przyjęcie dla przyjaciół naszej pociechy, pomyślimy też o jakimś drobiazgu na pożegnanie. Małe torebeczki z balonami lub niewielką ilością słodyczy, wręczone w czasie wyjścia z przyjęcia, na pewno sprawią przyjemność naszym gościom.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here